Vystoupí dixieland táborského Swing bandu, děti ze sportovního tanečního klubu 6dance Tábor, které návštěvníky naučí taneční kroky, na africké bubny djembe zahraje dětský rytmický soubor Hakuna Matata. Chybět nebude ani loutková pohádka Zajíc v sedmém nebi dvojice Drak n´Roses. Přijde i filmový pejsek Gump, se kterým se budou moci návštěvníci vyfotit. Písničky z filmu Gump – pes, který naučil lidi žít, zazpívají děti ze slapského sboru Orion v originálním spojení s táborskými zpěváky.

Rodinné centrum Radost vzniklo před 25 lety jako místo setkávání pro maminky malých dětí, v době, kdy ještě neexistovaly herny pro děti, nekuřácké restaurace a další aktivity pro rodiny. Posledních devět let se orientuje zejména na psychologickou a psychoterapeutickou pomoc rodinám s dětmi, které jsou v krizi. Provozuje dětskou skupinu Náruč v Radosti pro 12 dětí od 1,5 roku do šesti let a volnou hernu pro rodiče s dětmi do tří let.

„Charitativní rozměr oslav bude podtržen prodejním jarmarkem malovaných kamínků s pejskem Gumpem vytvořených dětmi z táborských škol, ale i nadšenými dospělými, jehož výtěžek půjde na akutní psychologickou pomoc dětem,“ uvedla za RC Radost Kateřina Bláhová.

Malování kamínků, malování na obličej, skákací hrad, balónky, sladké i slané dobroty a další zábava budou součástí celého odpoledne.

Jedinečnost oslav je dána počtem lidí, kteří se na nich podílejí.

„Podařilo se nám oslovit čtrnáct škol z Táborska, kam jsme rozvezli téměř tisíc kamínků na malování. Až se nám sejdou zpátky na jarmarku, každý návštěvník si bude moci koupit takový, který ho osloví a podpořit tak děti, které využívají služby psychologické poradny RC Radost,“ dodala Kateřina Bláhová.

Lipová alej v Klokotech.
Lipová alej v Klokotech se v sobotu dočká slavnostního vyhlášení vítězství

Ke Gumpovi, který se přijde na náměstí vyfotit se svými příznivci, se přidal i dětský sbor Orion při ZŠ Slapy. Spolu s dvanácti táborskými zpěváky v čele s Edou Rovenským z Poetiky zazpívá oblíbené písničky z filmu Gump – pes, který naučil lidi žít.

Dlouholetí příznivci RC Radost ze Swing bandu celou akci zahájí v seskupení dixieland Swing bandu a poté se přidá sportovní taneční klub 6dance v Táboře. Předvedou svou sestavu a hlavně naučí návštěvníky jednoduché taneční kroky jako při tančírnách. Rytmus udrží dětský soubor Hakuna Matata, který zahraje na africké bubínky djembe.

Před závěrem oslav zahraje dvojice Drak n´Roses loutkovou pohádku Zajíc v sedmém nebi pro malé i velké diváky. Pozdravit přijdou i starosta Štěpán Pavlík a místostarostka Olga Bastlová.

Nezaměstnanost. Ilustrační foto.
Nezaměstnanost na Táborsku klesla. Nyní je rekordně nízká

U jednotlivých stánků pak bude pro děti připraveno malování na obličej, malování kamínků, balonky, dětský koutek a velký skákací hrad. Rodiče si budou moci koupit sladké i slané dobroty z kuchyně zaměstnanců Radosti, perníčky a další drobnosti. Výtěžek z prodeje a dobrovolných příspěvků je určen na pomoc dětem a dospívajícím, kteří prožívají psychické problémy či krizi.