Už jen sedm dní zbývá do startu společného zpívání koled. Z náměstí, návsí, hospod a sálů se tisíce hlasů rozezní ve středu devátého prosince v 18 hodin. Ještě stále máte čas k akci se přidat. Stačí se zaregistrovat na: www.ceskozpivakoledy.cz

Kde se bude zpívat?Dražice
* U vánočního stromu na návsi
Nové Dvory 
u Opařan
* Na návsi u stromu s betlémem
Stádlec
* V sále místního hostince
Malšice
* V galerii před vernisáží výstavy
Bechyně
* Náměstí T.G. M.
* Domov seniorů Na Libuši
Hlavatce
* U vánočního stromu
Soběslav
* Náměstí Republiky
Ml. Vožice
* Žižkovo náměstí
Chotoviny
* U stromu u kulturního domu
Tábor
* Žižkovo náměstí
* Lom Svatá Anna
* G centrum
* Dům s peč. službou v Čekanicích
Sez. Ústí
* Náměstí T. Bati
Radenín
* V domově dětí
Hlavňov
* U kapličky
Zvěrotice
* U kapličky na návsi
Chotěmice
* U jesliček u kovárny

V současné chvíli se na Táborsku bude zpívat na 19 místech. Někde už mají natrénováno z předchozích ročníků, jinde koledy pilují. Například zpěvačky z táborského školního sboru při škole v Husově ulici mají už jednu zkoušku za sebou. Teď ještě čekají až se zpěvačka Eva Emingerová vrátí z Ameriky, aby všechno doladily a společné dílo předvedly na pódiu na táborském Žižkově náměstí.

„Hezké jsou všechny koledy, ale nejlepší je podle mě Štědrý večer nastal. Zpívám odmalička, takže až budu zpívat na náměstí, trému před lidmi určitě mít nebudu. Doma ale koledy nezpívám, i když tradice dodržujeme, například kapra máme každé Vánoce," říká Daniela Vacková ze školního sboru.

Pro zpěváky na táborském náměstí program zajišťuje odbor kultury a ani letos nebude chybět teplý čaj. Také v Sezimově Ústí se tradičně akce ujala Romana Krůčková z kulturního střediska, která na scénu uvede děti z divadelního souboru Bublina a zpěváky z Nokturna. „Samozřejmostí bude i u nás teplý čaj," ujišťuje občany, kteří přijdou na náměstí T. Bati.

Mezi nováčky akce jsou letos například Hlavatce, Mladá Vožice, Malšice nebo Dražice a Zvěrotice. „Při zpívání nás doprovodí na elektrické varhany místní knihovnice, zazpíváme si, zapálíme prskavky, dobrovolnice upečou něco dobrého. Navodíme si vánoční atmosféru a pak se odebereme do hospody, kde si každoročně předáváme drobné dárečky," přiblížila za Zvěrotické Marcela Douchová.

Také v Hlavatcích už mají jasnou představu o scénáři. „Než začneme zpívat, poprvé nasvítíme strom," naznačila organizátorka Jana Vaňková a Blanka Shorná z Nových Dvorů u Opařan přidává: „Sejdeme se na návsi a až odzpíváme, půjdeme si sednout na čaj a paní kronikářka nám bude povídat o vánočních zvycích.

V Dražicích zpívání zajišťuje škola a obec. K dětem se přidá kytarista Martin Kubec.

Zpívání koled pořádá Deník a Český rozhlas.

Budeme zpívat: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné, neviňátko, Pásli ovce valaši, Vánoce, Vánoce, přicházejí.

Příští rok se u koled sejdeme 14. prosince.