Díky své strategické poloze je o bydlení v Řípci zájem především mezi mladými

„Vzniklo zde jedenáct nových parcel pro rodinné domy a všechny jsou prodané, zájem převyšoval naše možnosti. Zažádali jsme o posunutí sloupů vysokého napětí, tím jsme získali asi čtyři parcely. Jsou kompletně zasíťovány, lokalitu protíná nová komunikace a cena za metr čtvereční zde zastupitelstvo stanovilo na čtyři sta korun. Veřejné osvětlení, které zatím chybí, doděláme do konce roku, až vlastníci dokončí poslední terénní úpravy na svých parcelách,“ řekl k nové výstavbě starosta obce Jindřich Jedlinský. „Obec sice prodělala tři sta korun na metru čtverečním, ale chceme přitáhnout další mladé rodiny. Jsme tu pro lidi a obec bude taková, jakou ji budou chtít oni. Ceníme si jejich podpory. Územní plán se teprve zpracovává, takže další eventuální výstavba není konkrétní,“ přiblížil Jedlinský. Starosta dále poukázal na celou řadu vlastníků nemovitostí, kteří své domy rekonstruují a obec tak viditelně vzkvétá.
Řípec může svým obyvatelům nabídnout poměrně širokou škálu služeb a s dálnicí D3 i nové možnosti. „Čekáme na výstavbu nové železniční stanice na bližší trase Veselí – Jihlava, vedle obce vyroste mimoúrovňová křižovatka s napojením na D3,“ upřesnil místostarosta Jan Javorský.
Příští rok chce obecní úřad pokračovat v rekonstrukci budovy bývalé školy, kde nyní sídlí. „Dokončí se tělocvična, přemístí posilovna a knihovna a opět obnoví služby masérské a pedikérské. Děti mohou využít dětské hřiště a budoucí klubovnu,“ nastínil budoucí akce obce Jedlinský.