Cena benzinu již před týdnem u táborského Tesca klesla pod historickou hranici dvacet korun za litr. Čerpací stanice si proto od návalu řidičů neodpočine.
Michal Masnica z Tábora tak za necelých tisíc dvě stě korun natankuje plnou šedesátilitrovou nádrž.
Před půlrokem, kdy stál litr benzinu až 35 korun, by ho stejné množství vyšlo téměř na dvojnásobek. Masnica jezdí každý den autem do práce a i po pracovní době svůj vůz aktivně využívá. Proto ho levný benzin více než těší.
„Plná nádrž mě teď stojí dva tisíce a čtyřicet korun. Ani ne dvacet korun za litr benzinu je téměř pohádková částka, ale myslím si, že tak výhodná cena asi dlouho nevydrží,“ usuzuje Masnica.


Pod dvacet korun

Ceny Naturalu 95 se včera v táborském okrese pohybovaly od 19,60 do 21,90 Kč. Litr nafty vyšel motoristy na 22,10 až 23,50 Kč.
Podle analytika společnosti Colosseum Petra Čermáka čeká řidiče po dlouhé době zase zdražení.
„V tomto týdnu se čeští řidiči dočkají výraznějšího růstu cen benzinu i nafty. Počítat lze se zdražením v řádu několika desetihaléřů,“ konstatoval s odkazem na vývoj cen ropy na světových trzích.
„Ropa zažila korekci v sestupném trendu, přičemž se vyšplhala až k úrovni kolem padesáti dolarů za barel. Jednou z příčin korekce bylo i napětí na Středním východě. Ceny benzinu a nafty v Rotterdamu reagovaly prudkým růstem. K tomu se přidalo mírné oslabení české koruny a všechny tyto faktory se tento týden negativně odrazí také u našich čerpacích stanic,“ upřesnil Čermák.

Ceny Naturalu 95

Vybrané ČS na Táborsku v Kč:
Tesco Tábor 19,60
Agip Veselí n. Luž. 21,90
Oktan New Bechyně 21,90
VHL Planá n. Luž. 21,30
Benzina Soběslav 21,50
Euro Oil Malšice 21,20
Oktan New Ml. Vožice 21,90

David Peltán