VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řidiči musí mít u sebe hodiny

Mladá Vožice - Časové stání funguje v Mladé Vožici od listopadu. Radnice chystá i záchytné parkoviště

11.2.2014 1
SDÍLEJ:

PARKOVÁNÍ. Řidiči mohou na Žižkově náměstí v Mladé Vožici parkovat maximálně dvě hodiny. Foto: Kateřina Krejčová

Zdenka Smetanová ze Staré Vožice jezdí do sousední Mladé Vožice nakupovat a parkovací hodiny rozhodně vítá.

„Je pravda, že volných míst je tu teď o mnoho více než před tím a dvě hodiny bohatě stačí k tomu, aby si člověk nakoupil a vyřídil, co potřebuje," uvedla žena, kterou Táborský deník potkal na náměstí před nákupním střediskem v Mladé Vožici.

Město opatření zavedlo proto, aby parkovací místa sloužila lidem, kteří využívají služby, to znamená nákup, lékaře, poštu … „Svůj účel to splnilo. Co jsme měli možnost pozorovat, tak se tu za den určitě vystřídá více aut. Všichni tak ve městě mohou lépe zaparkovat i když jen na omezenou dobu," řekl starosta Mladé Vožice Jaroslav Větrovský k opatření, které funguje od listopadu.

Jen na dvě hodiny

Upozornil, že dříve se město potýkalo s tím, že na místech pro návštěvníky stávala vozidla trvale. To už se teď nestane. Na Žižkově náměstí, za kostelem či u zdravotního střediska teď mohou parkovat maximálně dvě hodiny. Pak musí odjet.

A to se týká i lidí, kteří u dotčených ploch bydlí. Ti totiž nemají možnost koupit si rezidentní kartu, která by jim zaručovala, že před domem vždy zastaví. Jedním z takových obyvatel je například Jan Krátoška. Ten to ale jako velký problém nevidí. 

Někteří z místních si naopak myslí, že opatření ničemu neprospělo. „Mě časové omezení nevadí. Hodiny si ale pořizovat nechci, a tak auto nechávám ve vedlejší ulici. Myslím si, že tak to budou dělat i jiní lidé, kteří potřebují stát ve městě více hodin, " míní žena ve středním věku, která nechtěla sdělit své jméno. Situaci komentovala se známou u autobusového nádraží.

Starosta to sice nevylučuje, ale nemyslí si, že by měly být postranní ulice přeplněné auty. Navíc vedení města chystá při rekonstrukci ulice Obětí nacismu vytvořit záchytné parkoviště s kapacitou až pětadvacet aut. To by mohlo vedlejším ulicím ulehčit.

Platit nebudou

„Rozhodně nechceme parkování ve městě zpoplatnit. Časové omezení určitě stačí," slibuje Jaroslav Větrovský. 

Jestli lidé opravdu dodržují stanovené dvě hodiny, kontrolují v rámci své pracovní činnosti také mladovožičtí policisté. Zatím nemuseli udělit žádnou sankci.

„Dosud jsme řidiče na to, že stojí na parkovišti déle, než mohou, jen upozorňovali. Pokud by se skutek u stejných lidí opakoval, hrozí jim pokuta až dva tisíce," vysvětlil za mladovožické policisty Radek Lhotka. Poznamenal, že ti, kteří zde parkují, věnují časovému limitu pozornost.

Režim parkování v Mladé Vožici:
Žižkovo náměstí a parkoviště za kostelem: po – pá od 6 až 17 hodin max. na 2 hodiny, so od 7 do 11 hodin max. 2 hodiny
Husovo náměstí (U Pošty): od 6 do 17 hodin max. 2 hodiny, so od 7 do 11 hodin max. na 2 hodiny, zbytek bez omezení
Zdravotní středisko: po – pá od 6 do 17 hodin – max. na 2 hodiny
parkoviště v Plaňkově ulici: od po – pá od 6 do 17 hodin, maximálně na 10 hodin 

Otázka dne: Vnímáte zavedení časového stání 
v Mladé Vožici jako přínos?

Lenka Dvořáková z Mladé VožiceLenka Dvořáková, Mladá Vožice
Já si myslím, že je dobře, že se třeba na náměstí už nemůže stát zadarmo. Lidé, kteří jezdí do práce, tu zaparkovali hned ráno a s autem odjeli až odpoledne. Všimla jsem si, že od té doby, co platí omezení na dvě hodiny, lidé začali stát u zámku. Na parkovištích ale místa zůstávají volná.
Jan Krátoška z Mladé VožiceJan Krátoška, Mladá Vožice
Já proti tomu nic nemám. Parkoviště byla vždycky plná, nedalo se tu zastavit. Teď se místa uvolnila. Já bydlím hned na náměstí, takže tu změnu vidím. Pro mě to znamenalo akorát to, že už nemůžu parkovat před domem, protože se tu může stát maximálně dvě hodiny. Někdy parkuji na dvoře.
Jiřina Hrdinková z Mladé VožiceJiřina Hrdinková, Mladá Vožice
Jsem sice místní, ale když je potřeba dojít na nákup nebo na poštu, tak jedeme s manželem autem. Už nemůžeme moc chodit. Časové omezení vítám. Kolikrát se nám stalo, že jsme neměli kde zaparkovat. Byla tady spousta aut a stála tu celý den. Nejhorší to bylo u pošty, často bez šance.Jiří Pekař z Mladé VožiceJiří Pekař, Mladá Vožice
Mně omezení vůbec nevadí. Když zaparkuji třeba na náměstí, tak tu stojím maximálně čtvrt hodiny a pak jedu zase pryč, takže mě to nijak neomezuje. Úplně v pohodě se vejdu do časového limitu, tedy dvou hodin, což mně bohatě stačí. Většinou si chodím do obchodu pro svačinu.
Veronika Hánlová z Mladé VožiceVeronika Hánlová, Mladá Vožice
Časové stání mi nepřijde jako velká komplikace. Za dvě hodiny lze vyřídit spoustu věcí. Na druhou stranu to ale může být problém pro lidi, kteří chtějí někde parkovat déle, protože musí kontrolovat hodiny. Kdyby bylo aspoň nějaké záchytné parkoviště pro tyhle případy.

Parkování v ostatních městech:

Tábor
Město má několik možností, kde lze zaparkovat, například:
ulice 9. května, Žižkovo náměstí, Husovo náměstí – 30 Kč/ za hodinu, 10 Kč/ 20 minut
Erbenova, Kollárova, Bílkova ulice – 20 Kč/ za hodinu, 10 Kč/ 30 minut
parkovací dům – 10 Kč/ za hodinu, 40 Kč/ za den, 600 Kč/ za měsíc, 7 200 Kč/ za rok
pod střelnickou zdí – pondělí až sobota od 8 do 20 hodin 10 Kč/ za hodinu, 5 Kč/ za 30 minut 

Planá nad Lužnicí
• ve městě zatím mohou řidiči parkovat zdarma
• město ale v souvislosti s plánovanou revitalizací centra uvažuje o zavedení časového stání na náměstí
• jako vhodné záchytné parkoviště pro dlouhodobé stání by mohla sloužit plocha u vlakového nádraží. Ta je od centra vzdálená pět minut 

Chýnov
• ani Chýnov zatím nezavedl placené parkování
• lidé mohou zastavit před budovou základní školy. Toto parkoviště má kapacitu až šestadvacet automobilů
• další plochou s třiadvaceti místy je parkoviště před restaurací U Radnice
• využít lze také místa před městským úřadem 

Bechyně
Parkovací automaty jsou umístěny na třech místech – u České Pošty (u chodníku souvisle s páteřní komunikací přes náměstí), u fary (při vjezdu na toto parkoviště v pravém rohu blíže k faře) a u České spořitelny (při spodním vjezdu na toto parkoviště)
• Parkování po dobu 30 minut je zdarma. Místo ke stání je zpoplatněno denně (včetně víkendu) v době od 7 do 17 hodin.
• hodina vyjde na 10 korun 

SOBĚSLAV:
• na území celého města jsou parkoviště zdarma, včetně náměstí Republiky
• letos ale plánují rekonstrukci náměstí, začnou severní částí a v rámci stavebních prací zavedou 
i placené parkování
• v současné době mají lidé možnost zaparkovat u polikliniky, pošty, obchodních domů a prostor je i na sídlištích

VESELÍ NAD LUŽNICÍ:
• placená parkoviště město zatím nemá. Delší dobu ale vedení uvažuje o zpoplatnění míst na náměstí T. G. Masaryka
• dosud mohou lidé využívat parkoviště nejen na náměstí T. G. Masaryka, ale také na sídlištích U Zastávky a na Blatském Sídlišti.
• Na obou sídlištích se v rámci revitalizace počítá také s navýšeným počtem parkovacích míst

Autor: Lucie Janečková

11.2.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Služby - Služby Ostatní služby 30 000 Kč

Specialisté v oblasti kvality a certifikace systémů řízení (ISO) Samostatný pracovník řízení jakosti předsérie. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Samostatný pracovník řízení jakosti předsérie zabezpečuje realizaci záměrů organizace v oblasti řízení jakosti v části získávání výrobku, návrhu výrobku a návrhu výrobního procesu elektrotechnické výroby a montáže. Spolupracuje při vytváření a aktualizaci podnikového systému řízení jakosti, zavádí metody komplexní péče o jakost v celém průběhu životního cyklu výrobku. Zároveň dbá na dodržování standartů požadavků norem jakosti, zákazníků a normy ISO 26262., Pracovní činnosti:, - zpracovávání dokumentace a rozborů v rámci řízení projektu, - dohled nad projektem z pohledu norem jakosti a požadavků zákazníka, - vytváření analýz v rámci projektu např. FMEA, - stanovování způsobů dosahování požadované úrovně jakosti elektrotechnické produkce v rámci jejího návrhu, - zajišťování požadované kvalitativní úrovně vstupů, procesů a výstupů při realizaci projektu, - vedení příslušné dokumentace, - tvorba přejímacích podmínek a postupů pro kontrolu, třídění, označování a skladování nakupovaných surovin, materiálů, součástí a polotovarů určených k dalšímu zpracování, , Kvalifikační požadavky, odborné znalosti:, - bakalářský studijní program v oboru elektrotechnika nebo strojírenství, popř. vyšší odborné vzdělání v těchto oborech, - orientace v oboru technologie elektrotechnické výroby, - znalost systému a standardů jakosti a kvality v elektrotechnice, - porozumění výkresové dokumentaci (elektrotechnické, strojírenské), - znalost způsobů vytváření dokumentace jakosti nových výrobků a procesů v elektrotechnické výrobě, - znalost způsobů řízení projektů v automobilovém průmyslu, - pokročilá znalost anglického jazyka pro komunikaci se zákazníkem, , Zaměstnanecké výhody: týden dovolené navíc, penzijní připojištění, odměny, závodní stravování, zvyšování kvalifikace v rámci firemního vzdělávání, podnikový lékař a zubař v areálu společnosti, , Kontakt emailem (stegerova@brisk.cz). Pracoviště: Brisk tábor a.s., Vožická, č.p. 2068, 390 02 Tábor 2. Informace: Dana Štegerová, +420 381 492 230.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 10 000 Kč

Pomocníci v kuchyni obsluha v restauraci, kuchař, pomocný kucha. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 10000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Hledám brigádníky na občasnou výpomoc v restauraci a obsluhu do restaurace / prázdninová brigáda, studentská brigáda, přivýdělek /, Nutná flexibilita a zodpovědnost pro zajištění provozu podniku, mzda podle odpracovaných hodin, možnost přenocování. Pracoviště: Vodňanského lesy s.r.o., penzion příběnice, 391 75 Malšice. Informace: Iva Radilová, +420 603 570 024.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 20 000 Kč

Technici dispečeři v ostatních průmyslových oborech přijímací technik/ servisní poradce s AJ. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme vzdělání technického směru, znalost anglického jazyka na úrovni min. A2, řidičský průkaz sk. B (sk. C výhodou nikoliv podmínkou)., Zodpovědnost za příjem, koordinaci a kontrolu provedení servisních zakázek. Denní komunikace se zákazníky a servisními mechaniky, objednávání náhradních dílů, vytváření nabídek a administrace zakázek, vhodné i pro absolventy,, stravenky (100 Kč/den), důchodové připojištění, příspěvek na dovolenou. kontakt e-mailem, telefonicky. Pracoviště: Hcs centrum s.r.o., Chýnovská, č.p. 850, 391 11 Planá nad Lužnicí. Informace: Josef Sokolík, +420 606 639 910.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Strojní inženýr 30 000 Kč

Inženýři elektrotechnici a energetici přístrojů, strojů a zařízení procesní inženýr. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Na této pozici budete zodpovědní za:, vyhodnocování výrobního procesu, množství vyrobených produktů, identifikaci vzniku a důvodu poruch, návrhy na zlepšení při výskytu poruch, příp. změnu technologie, změnu nastavení linek z technického pohledu, spolupráci s výrobou a technikyPPožadujeme:, , Požadujeme:, SŠ/VŠ vzdělání technického směru (elektrotechnika výhodou), AJ - komunikativní znalost (min. B1), dobrou znalost práce v MS Office, čtení technické dokumentace, aktivní a samostatný přístup, spolehlivost, pečlivost, praxe není nutná, práce je vhodná i pro motivované absolventy, , Co vám můžeme ještě nabídnout?, zaměstnání v rostoucí zahraniční výrobní společnosti, pravidelnou výplatu mezd, k základní mzdě prémie, příplatky, osobní hodnocení, stravenky v hodnotě 100 Kč za směnu, měsíční odměnu za odpracovanou dobu, příspěvek na penzijní připojištění pro zaměstnance na dobu neurčitou, kontakt e-mailem. Pracoviště: Partner in pet food cz s.r.o. - veselí n.l., Jateční, č.p. 470, 391 81 Veselí nad Lužnicí 1. Informace: Dagmar Budinová, +420 734 418 541.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Již nejsou mezi námi

Vynášení Morany v Čelkovicích.
31

OBRAZEM: Radost vyhnala zimu z kraje, hořící Morana skončila v Lužnici

OBRAZEM: Rolnička slavila. Dražbou za 200 tisíc

Táborsko - Soběslavská Rolnička slavila 25. narozeniny. Díky benefiční dražbě obrazů získala 200 tisíc na nákup nového mikrobusu.

NÁZOR: Utajovaná pravda na Šumavě

Modrava - Jistým druhem kompenzace za uzavření rozsáhlých oblastí Šumavy se měl stát zooprogram šumavského parku, v jehož rámci byly vybudovány za cca 150 miliónů korun dvě zvířecí atrakce – jelení výběh u Kvildy a vlčí výběh u Srní.

Táborští judisté zahájili sezonu třemi cennými kovy z krajského přeboru

Tábor – Judisté táborského Sokola mají za sebou zimní pauzu, a zároveň i první úspěšné vystoupení v krajském přeboru dorostu, mužů a žen, které hostil Písek.

Tlaková vlna po výbuchu kotle vysklila plešiveckou kotelnu

Český Krumlov - V pondělí v pět hodin ráno se na českokrumlovském sídlišti Plešivec ozvala rána jako z děla. V kotelně, kterou provozuje firma Energo Český Krumlov, s.r.o., "bouchl kotel" a následná tlaková vlna vyrazila okna budovy kotelny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT