Jak přibližuje táborský starosta Štěpán Pavlík, budovy budou mít dispozičně čtyři nadzemní podlaží plus jedno vystupující. „Rada města na posledním jednání doporučila zastupitelstvu schválení smlouvy o spolupráci. Tu podle stávajících zásad pro výstavbu v rozvojových zónách potřebuje investor k vydání územního rozhodnutí,“ vysvětluje starosta s tím, že nejbližší zasedání zastupitelů se koná 4. září.

Několikaleté přípravy se tak chýlí ke konci. „Odbor rozvoje nedříve vytipoval pozemky, kde by rezidence mohla stát. Technické služby a vodárenská společnost naplánovaly infrastrukturu, kterou převezmou, odbor dopravy komunikace, odbor životního prostředí zeleň, tak to se připravovalo léta,“ dodává Pavlík.

Táborská radnice. Ilustrační foto.
Dejte vysvědčení vedení Tábora. Oznámkujte jako ve škole radní i starostu

Vjezd je zvažován od stávající točny v místní části Klokoty. „Město doporučilo alternativní napojení za autobazarem. To by pro nás byla lepší varianta obslužnosti,“ říká táborský starosta s tím, že přístup do areálu rezidence se bude budovat před dokončením třetí etapy.

Místní obyvatelé o výstavbě zatím nemají široké povědomí. „Bydlím tu léta, ale o stavbě nějaké rezidence jsem nic ještě neslyšel. Je to pro mě skutečně nová informace, byty jsou podle mě v Táboře třeba, jsem rád, že se třeba využívá lokalita bývalých kasáren,“ zmiňuje starší muž, který si nepřál uvádět jméno.

Nové byty v Klokotech nabízí investor v druhé vlně prodeje od ledna letošního roku, cenově se pohybují od 2 990 000 Kč. Pro rezervaci bytu stačí zaplatit rezervační zálohu. První splátka se platí až před zahájením stavby. Součástí stavby jsou i tzv. penthouses, tedy střešní byty disponující terasou. Ve vnitrobloku rezidence má být i vnitřní park plný zeleně a stromů.

Další žena o záměru alespoň četla. „Četla jsem to v místním týdeníku, má to být vzadu za tím autoservisem a točnou autobusů směrem na Všechov, ale ještě se tam nestaví,“ uvedla.

V nedávně anketě Deníku vyšla bytová politika Tábora jako nedostačující. Hlasující čtenáři považují byty v městě za nedostatkovou komoditu, výstavba je proto vítaná. Celorepublikově poptávka několikanásobně překračuje nabídku. Tématu se proto Deník bude věnovat podrobněji.