A nelituje času, jenž jí zabere převoz vyřazeného šatstva nebo i hraček například až do Dětského domova v Radeníně. Kontejnery nevyužívá, i když ty na textil nezavrhuje. S vyřazenými kabelkami její cesta přirozeně vedla do Kabelkového veletrhu Deníku. Již potřetí v jeho historii.

"Každým rokem si dvě až tři kabelky nebo kabely pořídím nové a starší při úklidu vyřadím a potřetí je dávám do vašeho veletrhu. Ale mám doma jednu kabelku, kterou nikdy nedám. To je taková retro po mojí mamince," řekla nám nad šesti kousky, které přinesla do redakce Táborského deníku.

Budeme rádi, když i vy se při úklidu skříní zamyslíte, jestli kabelka, již chcete vyhodit, by ještě neudělala radost někomu jinému. Každá taková totiž pomáhá talentovaným dětem, které na rozvoj svého nadání potřebují o něco více peněz, než je rodina schopná dát dohromady. Právě mezi ně společně s Diecézní charitou České Budějovice výtěžek Kabelkového veletrhu Deníku rozdělíme. A nebývá to málo, Loni u nás lidé nakoupili za 230 tisíc korun.

Pokud nemáte kabelku, s níž byste se chtěli rozloučit, nevadí, přijeďte si nakoupit. Největší prodej kabelek na jihu Čech se rozjede v IGY centru České Budějovice 6. září v 9 hodin. Na pultech budou tisíce kousků.

Letos již máme tři sběrná místa, kam kabelky a nově i bižuterii nám můžete přinést:
1. redakce Táborského deníku, 9. května 620, Tábor
2. Informační centrum, Žižkovo náměstí, Mladá Vožice
3. Informační centrum, náměstí T.G. Masaryka

Pokud se rozhodnete, že byste právě u vás ve vesnici chtěli svoje sběrné místo, zavolejte nám na 602 66 76 54. Poskytneme vám informace i reklamu a pro kabelky si přijedeme. Děkujeme