„Peníze půjdou na přímou finanční pomoc lidem v tíživé životní situaci, na podporu a rozvoj dobrovolnického centra či pořízení vybavení na mimořádné události. Nezapomínáme ani na pomoc lidem bez domova a další rozvoj a zkvalitnění sociálních služeb v rámci charitativní práce,“ uvedla koordinátorka sbírky Adéla Novotná.

Letošních 619 011 korun je o 182 787 korun víc než se podařilo vybrat loni. Přitom již tehdy se jednalo o velký úspěch. „Právě na Táborsku se po sečtení všech příspěvků vyšplhala částka v porovnání s rokem 2020 na dvojnásobek,“ sdělila tehdy Adéla Novotná. V roce 2021 se totiž sbírka konala kvůli pandemii pouze v online podobě, koledníci tak do ulic měst vyrazili po roční pauze.

Kriminalitu dětí a mládeže je třeba řešit prevencí i represí zároveň. Ilustrační foto.
Troufnou si i na dospělého. Agresivní mládež je třeba zkrotit včas

Tříkrálová sbírka měla letos na Táborsku 112 kasiček. Největší koleda mimo Tábor získala na Soběslavsku 125 113 korun. Na Chýnovsku se jednalo o 93 848 korun, na Mladovožicku o 65 836 korun.

„Jsme moc vděční za to, jak jsou lidé i v této nelehké době otevření pomoci druhým a jak obrovsky jsou štědří. Díky Tříkrálové sbírce můžeme pomáhat těm, kteří pomoc potřebují nejvíce,“ sdělila za Charitu Tábor Klára Petrášková. Upřesnila také, kde všude pomohly vybrané peníze z loňské sbírky.

Směnu pozemků na stavbu bytového domu zastupitelé stáhli z programu.
Směnu pozemků na stavbu bytového domu zastupitelé stáhli z programu. Již podruhé

„Z výtěžku minulé sbírky jsme mohli podpořit samoživitelku Zdenu a jejího syna Vojtíška. Ten se díky finančnímu daru mohl účastnit skautského a příměstského tábora, na které by se jinak nedostal. Pomoci jsme mohli také samoživitelce Lucii s uhrazením energií. Díky vám jsme také mohli přispět dvěma rodinám z Nové Vsi u Chýnova, kterým vyhořel dům,“ upřesnila.

A kde budou vykoledované peníze pomáhat letos?
Přímá finanční i materiální pomoc matce samoživitelce v sociální a hmotné nouzi - 25 000 korun
Přímá pomoc lidem bez přístřeší. Podpora projektu Táborská stravenka a Táborská noclenka - 35 000 korun
Podpora a rozvoj Dobrovolnického centra Charity Tábor - 65 000 korun
Finanční podpora a zkvalitnění sociálních služeb Charita Tábor - 80 000 korun
Podpora provozování a rozvoje humanitární činnosti organizace - nákup vybavení na mimořádné události - 40 000 korun
Přímá finanční pomoc osobám v sociální a hmotné nouzi - 25 000 korun
Podpora volnočasových aktivit pro děti a mládež ve farnosti Mladá Vožice - 15 000 korun