Zajímavosti z radnice ve Veselí dodal starosta Vít Rada. Podle jeho slov se překvapivě jedná se o dva objekty číslo popisné 25 a 26. "Po mnoha opravách interiéru a opravách fasády v posledních desetiletích, přišla řada na střechu. Krov je pravděpodobně původní, odborníci odhadují, že je více jak stoletý. Krytina, hliníkový plech, pochází asi z 80. letech minulého století," přiblížil nemovitost.

O opravu střechy samospráva usilovala více jak 3 roky. "Do objektu na několika místech zatékalo a každým rokem míst přibývalo. Poté, co jsme se dohodli na rozsahu, do procesu výběru zhotovitele vstoupil covid-19 a následné zvyšování cen. Firmy nabízely vysoké ceny nebo odmítaly realizaci," popsal Rada počáteční problémy.

Čtyři strážníci Městské policie Tábor včetně psovoda se služebním psem v akci zažilo na 120 táborníků v Doubí u Tábora.
Tábor Oko v Doubí zažil horké chvilky. Houkaly sirény a do akce šel i psovod

Až 4. kolo výběru se podařilo. Veřejnou zakázku vyhrála firma SHB Hovorka z Červené Řečice za realizační cenu 5,1 milionu korun včetně DPH. Plánována je částečná výměna krovu a kompletní výměna krytiny, hromosvodů a drobné opravy navazujících omítek. "V rámci prací se již pamatovalo na fotovoltaiku a po ukončení práce tesařů, pokrývačů a klempířů, nastoupí elektromontážní firma, k montáži fotovoltaické elektrárny. Městskému úřadu tak zajistí značné úspory provozních nákladů," dodal starosta s tím, že solární panely pokryjí pouze jižní a západní část střechy "Pohled z náměstí tak nebude narušen moderními prvky," uzavřel.

Během stavebních prací v podkroví byly objeveny i nečekané poklady:
- Text z roku 1961.
- Torza bot pravděpodobně z meziválečného období.
- Play list pro zábavu v roce 1989 v kulturním domě.