Jižní Čechy aktivní. To je název projektu pro letošní rok, se kterým chce Jihočeský kraj seznámit návštěvníky veletrhu Regiontour 2014. Ten se koná až do neděle na výstavišti v Brně.Záměrem projektu je oslovit všechny, kteří tráví dovolenou v Jihočeském kraji aktivním způsobem. V jeho rámci budou koordinovány a propagovány veškeré aktivity věnující se propagaci sportu a všech forem aktivní turistiky.

„Jižní Čechy nabízejí vedle nedotčené přírody a obrovského kulturního dědictví nespočet možností, jak si protáhnout tělo, udělat něco pro své zdraví a strávit dovolenou nebo víkend v našem regionu v pohybu," řekl přímo v Brně jihočeský hejtman Jiří Zimola. „Jih Čech není jenom Lipno pro rodiny s dětmi, ale jedná se o celý region, který nabízí řadu aktivit například i pro seniory," doplnil Jiří Zimola.

Jihočeský kraj je vhodným místem pro cyklistiku, bruslení, lyžování, jízdu na koni či adrenalinové atrakce v podobě lanových parků, horolezeckých stěn nebo paraglidingu. O tom, že jižní Čechy mají turistům skutečně co nabídnout, svědčí i ocenění výjimečných počinů v oblasti cestovního ruchu, která byla předána právě na veletrhu Regiontour. V kategorii nejlepší golfový balíček si z Brna odváží první místo Relaxační a regenerační centrum Hluboká nad Vltavou.

Společně s Jihočeským krajem se v expozici představuje čtrnáct spoluvystavovatelů, z řad různých měst a destinace na jihu Čech.

Veletrh Regiontour Brno nabízí největší prezentaci cestovního ruchu s akcentem na regiony ve střední Evropě. Účastní se jej klíčové subjekty a osoby s rozhodovacími pravomocemi v cestovním ruchu České republiky a jednotlivých regionů.