Plakát k oslavám 30. výročí sametové revoluce v Táboře.Zdroj: Deník / RedakceCelý program v duchu pouliční slavnosti ponese název Táborské Korzo Národní a konat se bude v prostoru od vlakového nádraží přes třídu 9. května, Křižíkovo náměstí, ulice Palackého a Pražská až na Žižkovo náměstí.

Vedení města se rozhodlo zapojit do oslav i případné zájemce z řad místních obyvatel. „Zúčastnit se může každý, kdo má zájem. Radnici záleží na tom, aby se tento den stal svátkem pro každého Táboráka,“ potvrdil tiskový mluvčí Luboš Dvořák.

Starosta Štěpán Pavlík uvedl, že přivítá otevření místních kaváren, restaurací a obchůdků, kde se lidé setkají a mohou diskutovat o třiceti letech svobody. „Chceme se pokusit vytvořit živou připomínku událostí listopadu 1989 formou otevřené promenády po celé nedělní odpoledne,“ upřesnil.

Program oslav začne v neděli 17. listopadu ve 13 hodin a potrvá do 20 hodin. Radnice nabízí možnost připojit se ke společnému programu drobnými hudebními vystoupeními, výstavami nebo vzpomínkovým vyprávěním a pozvat tak kolemjdoucí na svůj vlastní program.

„Může to probíhat uvnitř v provozovnách nebo venku ve veřejném prostoru. Zájemcům nabízíme místo na společném plakátě a drobný finanční příspěvek třeba na techniku,“ uvedl Štěpán Pavlík.

Nabídku radnice vítá provozovatel kavárny Neputovní pražírna Martin Broukal. „Je skvělé, že město s takovou iniciativou přichází. Určitě zvážíme, jakým způsobem bychom se do toho mohli zapojit také, předběžně mě napadá, že bychom uspořádali nějaké tematické hudební vystoupení,“ uvedl Martin Broukal.

Zajímavý hudební program je na neděli přichystán na Žižkově náměstí, kde od 15 hodin vystoupí kapela Kalle, od 16.30 Michal Pavlíček a Monika Načeva a program uzavře od 18 hodin koncert táborské kapely Černý mosty.

Podniky, které se přihlásí na odboru kultury a cestovního ruchu, organizátoři jednotně označí plakátem ve stylu trikolóry. Obchody či kavárny se mohou do 31. října přihlásit na telefonu 381 486 303 nebo na jana.novakova@mutabor.cz