Novinkou letošních trhů je šestnáctimetrové vyhlídkové kolo, z něhož si můžete prohlédnout náměstí z jiného úhlu a vychutnat si vánoční atmosféru. Přibyla i další novinka - dřevěné vyřezávané panenky v nadživotní velikosti, které zdobí prostor mezi kluzištěm a kašnou.

Vánoční trh na náměstí v Českých Budějovicích s ruským kolem.
VIDEO: A už se točí. Podívejte se na budějovické náměstí z jiné perspektivy

V pátek začali pracovníci budějovického dopravního podniku zdobit budějovický vánoční strom. Tím se letos stal statný smrk stříbrný z Litvínovické ulice. Strom se poprvé rozsvítí příští víkend, kvůli pandemické situaci opět bez tradičního doprovodného programu.

Novinky Českobudějovického adventu.
Adventní trhy na budějovickém náměstí vyšperkovalo kolo a panenky

Za týden se na náměstí otevře i kluziště s rozlohou 600 metrů čtverečních a na pódiu začne kulturní program s podtitulem Muzikálové Vánoce, v němž se až do Štědrého dne představí na sedmdesát vystupujících. Mezi nimi třeba i Anna Julie Slováčková, muzikálový herec a zpěvák Martin Sechreiner nebo operní a muzikálová hvězda Michaela Gemrotová Štiková. Součástí programu bude i oblíbená akce Deníku Česko zpívá koledy, která se uskuteční ve středu 8. prosince - tradičně s Dudlajdou a Bárováčkem.

Bus Salon s Václavem Koptou. Oblíbený herec a držitel řidičáku na autobus se svými fanynkami v centru Budějovic.
Jak Václav Kopta brázdil Budějovice za volantem městského elektrobusu

Pořadatel, kterým je agentura Art4Promotion, zatím prodělání nemoci covid-19 či očkování u návštěvníků kontrolovat nebude. O postupu pro další týdny se radí s hygieniky.