Jak informoval soběslavský místostarosta Pavel Lintner, celková cena díla pro veřejnost vyšla asi na 3,52 milionu včetně DPH. „Pumptrack je zpřístupněn pro veřejnost po kolaudaci od čtvrtka 9. listopadu. Slavnostní otevření uspořádáme až na jaře, aby už byly zelené travnaté plochy okolo dráhy,“ prozradil Deníku.

Přibydou lavičky i stojany

Dráhu budovala od jarních měsíců společnost Dirty Parks, součástí byly terénní a stavební práce. Přibýt má časem i vhodný doplňkový mobiliář.

Pumptrack je uzavřený, uměle vytvořený okruh tvořený vlnami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat, nebo dokonce zvyšovat rychlost pumpováním na kole bez nutnosti šlapání. Dráha v Soběslavi s asfaltovým povrchem o délce 190 metrů opisuje tvar písmene L, je složena z hlavního okruhu a odboček se skoky.

Tábor v neděli otevřel novou pumptrackovou dráhu za tři a půl milionu.
Tábor otevřel novou pumptrackovou dráhu za tři a půl milionu

Jako mobiliář mají sloužit ještě stojany na kola, na místě je již lavička a odpadkový koš se stojanem s provozním řádem, který mají v rámci vlastního bezpečí uživatelé respektovat.

Před dvěma lety Soběslavští vybudovali také sportovně-relaxační areál za řekou Lužnicí, jde o oblíbenou dráhu sloužící zejména in-line bruslařům a cyklistům. Nedávno se dočkal celkové rekonstrukce i skatepark.

I jinde v kraji

Pumptrack park by měl vzniknout také díky participativnímu rozpočtu na sídlišti Vajgar v Jindřichově Hradci. Radost dělá bikerům a skejťákům podobná pumpovací dráha na míru už od loňska například v Táboře, Českých Budějovicích či od roku 2021 v Českých Velenicích.