A právě v této kategorii startovalo deset dvojic psovod a pes, z nichž většina již má zkušenosti s vrcholnými kláními stopařů. Což také ukázaly konečné výsledky, kdy na prvním místě skončila domácí závodnice, účastnice světových šampionátů Tatjana Burianová se ziskem 95 bodů ze 100. Druhá příčka patřila Jaroslavě Štolbobvé - 93 bodů a třetí Pavlu Vaníčkovi - 89 bodů.

A co na soutěžící "čucháče" čekalo? Měli od cizího kladeče našlapanou 1800 kroků dlouhou stopu, která byla tři hodiny stará, ve dvou místech křížená jinou osobou. Bylo zde sedm lomů, z nich dva ostré, což je pro psa zejména při silnějším větru, který stopaře v sobotu doprovázel, obtížnější.

30. března začala rekonstrukce přejezdu v Doňově, který leží na hlavním tahu z Veselí nad Lužnicí na Jindřichův Hradec. Silnice I/23 je v tomto místě uzavřena do 14. dubna.
Oficiální objížďka zavřeného přejezdu je desítky kilometrů. Lidé volí okresky

V druhé kategorii dle FPr1, která je určená spíše pro mladé začínající psy, startovalo patnáct závodníků. Jejich chlupatí miláčci museli ukázat, že dokáží sledovat 300 kroků dlouhou stopu svého páníčka, která měla dva lomy. Zde si nejlépe vedla fena Gabriely Vaníčkové, která si odnesla 95 bodů. Druhá byla Hanka Horáková s 93 body a třetí Jiří Ambrož.