Jarní prázdniny si ode dneška užívají školáci na Táborsku i na Prachaticku. Trávit je mohou třeba na lyžích, nejbližští sjezdovku mají na Monínci, na Radvanově se prozatím nejezdí. 
Už zítra by měly po tříměsíční práci firmy Remastav plus skončit práce na nové cyklostezce vedoucí kolem bytové rezidence Dlouhá louka. V tentýž den se uskuteční i veřejná prezentace nového cyklogenerelu od brněnského studia ADOS. Prezentace je naplánována na 17. hodinu v zasedací místnosti zastupitelé Českých Budějovic na radnici. Novou studii, která se zabývá řešením konkrétních a aktuálních problémů s cyklodopravou v Českých Budějovicích, převzal před koncem minulého roku Michal Šram, sekretář dopravní komise českobudějovické radnice.

Ve čtvrtek se hotel Palcát 
v Táboře stane místem setkání jihočeského hejtmana se starosty Táborska. Od 9 hodin tak starostové budou mít opět prostor k diskusi nad problémy, které jim komplikují práci. Řeč bude určitě o kvalitě silnic.
Ve čtvrtek ve 13.30 h se hejtman Jiří Zimola setká i s rodiči letošního prvního Jihočecha. Pět minut po silvestrovské půlnoci se jím stal Vojtěch Holuša ze Sezimova Ústí. Hejtman ho do života přivítá společně se starostou města Martinem Doležalem v budově sezimoústeckého úřadu.

Největší masopustní průvod na jihu Čech se uskuteční v sobotu v Milevsku. Zatím drží rekord z roku 2011, kdy se ho účastnilo 629 masek. Masopustní rej masek projde v sobotu i Strakonicemi. Sraz maškar je v 9.45 hodin  před městským úřadem. Průvod půjde od radnice přes lávku na třetí hradní nádvoří, kde je připraven program, koblihy a jitrnice.

Českokrumlovské neformální seskupení Proradost odehraje v sobotu pravidelné únorové divadelní představení před otáčivým hledištěm. Tentokráte nastudovalo českou klasiku o Švejkovi. Začíná se přesně ve 14.02 hodin. Parta nadšenců-neherců se pokusí 
o netradiční zvládnutí mistrovského kusu a diváky vyzývá, aby si s sebou vzali teplé oblečení, „podprdelník", tekutou a klasickou deku i hrneček. Vstupné je dobrovolné a 
v tekuté formě je, jak říkají herci, prý také vítáno.