Slunečné odpoledne zahájily týmy mladých hasičů krátce po 13. hodině, sjelo se celkem 18 družstev a své umění mimo místní děti předvedly také ty z Malšic, Nedvědic, Přehořova, Košic, Slap či Oltyně.

Úvodem, jak už bývá zvykem, se představili rozhodčí, startoval Marcel Smažík a k ruce měl další sudí, kteří měřili čas a sledovali čáry nástřiku, pomáhal Aleš Prinz i František Ježek z Rybovy Lhoty. Mikrofonu se ujal také současný starosta Martin Bláha. „Moc mě těší, že se děti jako hasiči u nás takto rozjely a zaslouží si, aby se na vlastní půdě předvedly. Nebudu zdržovat řečněním, přeji vám všem hodně štěstí, ať vyhraje ten nejlepší,“ popřál při slavnostním nástupu.

Závody si užívaly všechny generace, starší si popovídali u občerstvení a děti si vyhrály v připraveném dětském koutku. Díky ideálnímu počasí tvořily proudy vody od proudnic krásnou duhu. Boj to byl opravdu napínavý až do poslední vteřiny, některým se dařilo méně, některým více. K vyhlášení výsledků se dospělo po půl čtvrté odpoledne.

V přípravce zvítězilo družstvo Baby z Malšic s časem 31,22 s., druzí byli hasiči ze Slap s časem 44.85 s. Kategorii mladších vyhráli Ústrašice B s výsledkem 21,28 s., stříbrnou pozici obsadilo družstvo B z Košic s časem 21.55 s. a bronz vybojovali hasiči ze Slap s výsledkem 22,38 s. V kategorii starších excelovaly Slapy s časem 14.35 s., stříbro zůstalo domácímu týmu, který nastříkal terče v čase 17.67 s. a za nimi s těsným výsledkem 17,93 s. skončilo družstvo Oltyně.

Všichni domů odjížděli s bohatými zážitky a cenami za účast, děti, které navíc obsadily medailové pozice, dostaly ovocné šampaňské, linecké cukroví a další drobnosti. „Děkujeme všem za účast, doufám, že se nikomu nic nestalo a přejeme všem šťastnou cestu domů, díky moc,“ ujal se slova závěrem také ústrašický vedoucí Lukáš Drtina.

Lenka Pospíšilová