Do České Miss ji přihlásila maminka. A udělala dobře. Tereza Budková z Tábora se probojovala mezi dvanáct finalistek, se kterými se 28. února utká o korunku a titul.
„Moje první reakce? Nikam nejedu! Mamka mi o tom řekla chvilku před prvním castingem,“ připustila Tereza.
Ze tří republikových castingů se rekrutovalo 41 dívek, které postoupily až do semifinále.
Po volné disciplíně a promenádě v plavkách už jich zbylo jen devatenáct. Tereza si poradila i při rozhovoru s porotou a dostala se mezi top dvanáct, které diváci uvidí v přímém přenosu na Nově.
„Nejsem trémistka. Ani jsem nepočítala s tím, že ze semifinále postoupím, takže jsem byla spíš napjatá než nervózní,“ vzpomíná studentka třetího ročníku Gymnázia Pierra de Coubertina Tábor.


Podpora odevšad
Maminka Martina má z úspěchu samozřejmě radost. Ta se ale pochopitelně mísí s všelijakými obavami, jak dcera všechno ustojí.
„Tereza je hodná holka. A nezkušená. Možná v sobě ale objeví věci, o kterých vůbec netušila, že je v sobě má,“ míní. Dceru do soutěže přihlásila, aby okusila svět.
„Když někdo bude sedět doma a čekat, co mu život přinese, ničeho nedosáhne. Tomu se musí jít naproti,“ uvažuje Martina Budková.
Je pro ni ale těžké vidět ve své dceři potenciální miss. „Znám její klady, ale znám i její zápory. Ale hlavně ji pořád vidím jako svoje dítě.“
Podporu cítí Tereza nejen ze strany své matky. Spolužačky jí úspěch přejí.
„Určitě jí to přeji. Fandíme jí všichni ve třídě. Tereza je typ člověka, kerý na to má. Je komunikativní a hezká,“ tvrdí její kamarádka Soňa Houdková. S dalšími spolužačkami už jí daly i svůj hlas po internetu.


Hlady netrpěla
I kdyby se z Terezy miss nestala, účast ve finále je sama o sobě velkým úspěchem.
„Už nyní máme všechny smlouvu s agenturou, která nám bude pomáhat do světa,“ říká finalistka, jež se před týdnem vrátila z Keni.
„Tam jsme natáčely medailonky a fotily fotky. Také jsme se navzájem stačily poznat,“ zhodnotila Tereza.
Hlady v Keni ale dívky trpět nemusely. Model Twiggy je naštěstí na ústupu, a tak si mohly dovolit i semtam nějaký zákusek.
„Dietolog, který tam s námi letěl, řekl, že na nás letos bude hodnější. Snad je to proto, že vyzábliny už tolik nefrčí. Nebo že bychom to nepotřebovaly…?“ směje se studentka.
Vyvarovat se musejí dívky například solária. Do posilovny chodí ale Tereza třikrát týdně, stejně jako roky předtím. „Cvičím a nepřejídám se. To by mělo stačit,“ uvažuje.
A čeho se osmnáctiletá studentka bojí nejvíc? „Většina finalistek patří mezi zkušené modelky. A já mezi nimi budu působit jako prkno,“ svěřila se. Podle toho, jak ladně přišla do redakce Táborského deníku, se ale ničeho bát nemusí. Držíme palce, Terezo!