První festivalový den bývá pro obyvatele Tábora většinou nejnáročnější. Všichni návštěvníci se sjíždějí do areálu letiště a muzika hraje vůbec nejhlasitěji. I přesto se ale tento den obešel bez větších potíží. Jak informoval tiskový mluvčí policie Miroslav Doubek, doprava byla bezkonfliktní. "V rámci možností je vše v pořádku. V pátek odpoledne se tvořily mírné kolony, a to když návštěvníci přijížděli. Šlo ale jen o desítky, možná stovku metrů, před provizorním přechodem, který je tu zřízený. Jediná dopravní nehoda, ke které došlo, s Mighty sounds vůbec nesouvisela," uvedl.

Řidiči se chovají skutečně ukázněně, stejně jako návštěvníci festivalu, kterých letos dorazilo podle předběžných informací okolo deseti tisíc. "Lidé korzovali městem a osvěžovali se," říká Miroslav Doubek. Přímo v areálu festivalu osvěžení zajistili hasiči z Řepče. Řada návštěvníků zavítala i na místní koupaliště v Sezimově Ústí a na Kozí hrádek. 

Hladina hluku oproti přechozím letům evidentně klesla, stále ale policisté čelí občasným stížnostem. Ty předali krajské hygieně, která se jimi bude zabývat. Nicméně Martin Doležal, starosta Sezimova Ústí, které od festivalu leží, co by kamenem dohodil, žádné negativní reakce nezaznamenal.

Autor: Kateřina Šímová