Trojice pořadatelů Vendula Stejskalová, Petr Florian a Vojtěch Petrů byla návštěvností mile překvapena, už ráno zaznamenali plné parkoviště. Navíc k letišti proudily davy lidí i pěšky.

„Nečekali jsme to, bereme to jako velký počáteční úspěch. Mezi prodejci převažovalo občerstvení, ale byla tu všehochuť, starožitnosti, hračky, knihy, textil, auto a moto, každý si vybral,“ popsala Vendula Stejskalová.

DOBROČINNÝ PODTEXT

Další rozměr akci dal také dobročinný podtext. „Z každé vstupenky dáme jednu korunu na provoz Domácího hospicu Jordán,“ osvětlila záměr pořadatelka.

Na akcích podobného typu neplatí EET, a tak je i prostor pro smlouvání. Spektrum návštěvníků bylo opravdu široké, přes zvědavce, rodiny s dětmi až pro znalé sběratele. Prodejci dorazili i místní.

KONEČNĚ V TÁBOŘE

Před rokem prvně zavítala na burzu Jaroslava Pavlátová ze Sezimova Ústí a přišla těmto akcím s rodinou na chuť.

„Bavíme se tím, že prodáváme věci. Přivedli nás k tomu kamarádi. Jezdíme do Hodonic u Bechyně, na bleší trhy do Roudné či do Tchořovic u Blatné, moc nás těší, že budeme mít teď burzu konečně doma v Táboře,“ pochvalovala si.

KAŽDÝ MĚSÍC

Nyní se obchodníci na letiště u Čápova dvora vrátí každý měsíc. Příště si Táboráci mohou nakoupit v sobotu 27. dubna. Další burzy se konají 18. května, 8. června, 20. července, 10. srpna, 21. září, 5. října, 9. listopadu a 7. prosince vždy od 7 do 12 hodin.

Vstupné i parkovné činí 50 korun, děti do 15 let a ZTP neplatí nic. Prodejní místo stojí 150 korun.