Když v roce 2009, 25. června, obletěla z Kalifornie do celého světa zpráva o skonu Michaela Jacksona, pro Mariu Nedvídkovou mělo úmrtí krále popu i osobní rozměr. Jako málokterý obyčejný smrtelník z malé České republiky v jeho těsné blízkosti strávila dvě hodiny.

Maria Nedvídková s Michaelem Jacksonem.Její vzpomínky se dodnes vrací do 6. září roku 1996, kdy zpěvák den před svým pražským koncertem na Letné navštívil zbraslavský dětský domov, kde tenkrát pracovala.

NERVOZITA A TĚŠENÍ

Všichni ten den jsou na nohou o něco dřív než obvykle, těší se děti i personál. Kdo by se nechtěl setkat s hudební ikonou, již zbožňuje celý svět? K velkým fanouškům patří i Maria Nedvídková, která podzim života tráví u dcery v Řepči.

„Já ho měla hrozně ráda. Dodnes jeho písničky miluju a jsem šťastná, že jsem ho takhle mohla poznat. Škoda, že nám tam tenkrát nezazpíval. Když jsme se dozvěděli, že přijede do našeho domova, zůstala jsem stát s otevřenou pusou a vůbec tomu nevěřila,“ přibližuje nám okamžik ohromného překvapení, že kromě Hradu navštíví i jejich domov.

V ruce drží vzácné album plné fotografií z toho památného dne. Vzácnou relikvii celých dvacet let bedlivě střeží. O jejím nevšedním zážitku dosud věděla jen rodina a blízcí přátelé.

MEZI DĚTMI

Listujeme albem a každá fotografie má svůj příběh, jemuž dodnes nevybledla žádná barva ve vzpomínkách.

„Zajímal se o naše postižené i o ty nejmenší děti z mého oddělení. Bral je do náruče, hrál si s nimi, dokonce si i na zahradě s nimi sedl do písku, to si sundal to svoje sako se zlatými ozdobami a jezdil s dřevěným vláčkem. Moc se mu ty naše obyčejné hračky líbily, i když byl jistě zvyklý na podstatně lepší. Dětem přivezl plné dva koše nových. Ty nejstarší děti z něj byly paf, pořád volaly Majkl, Majkl a každé si na něj chtělo sáhnout, což ovšem strážci moc nedovolili. Taky jsme mu nabídli napečené koláče, tak si kousek odlomil a pak pokyvoval, že mu chutná,“ přibližuje návštěvu.

Pro domov byla světová hvězda hotovým pozdvižením, tuto ojedinělou příležitost si nenechala ujít spousta lidí.

„Přišlo plno lidí. Když vystoupil z auta, nasadil si roušku, podal nám ruku nebo nás i pohladil. Roušku si pak uvnitř sundal a nechal se provést celým domovem. Dodnes mám z jeho setkání obrovský zážitek,“ s těmito slovy uzavřela Maria Nedvídková album, které je důkazem, že se osobně setkala s fenomenálním zpěvákem, jenž pro mnohé nikdy nezemřel.