Na Táborsku se podle ředitele Okresní agrární komory Tábor Martina Habarta zapojí kolem padesáti kusů techniky i s příslušenstvím. „Všechna technika bude na místě do půl desáté, řadit se budeme od Broučkovy Lhoty k Polánce,“ uvedl s tím, že pak vyjedou na Chotoviny, Košín, Stoklasnou Lhotu a odtud do Tábora na Chýnovskou ulici.

Protestní jízda části zemědělců na Českobudějovicku. Ilustrační foto.
Na jihočeské silnice a hraniční přechody vyrazí traktory. Podívejte, kdy a kam

„V Čekanicích projede kolona kolem hřbitova, vrátíme se zpět kolem Dity po kruháči u Shellky, potom projedeme přes kruháče z Tábora až do Plané nad Lužnicí k čerpací stanici ONO, kde protestní akce končí a všichni se rozjedou do svých domovů,“ přiblížil.

Na jihočeské silnice a hraniční přechody vyrazí traktory. Podívejte, kdy a kam.Grafiku zvětšíte kliknutím.Zdroj: Deník/Miroslava Jindrová

Akce je plánovaná na asi dvě hodiny. Řidiči by proto měli v uvedených lokalitách počítat s dopravními komplikacemi. „Se speciální technikou nepočítáme. Vím o tom, že se mají účastnit dvě vozidla tatra, jinak půjde o větší traktory s různými vleky a návěsy. Půjde o průřez všech značek, Fendt, John Deere, Massey,“ upřesnil pro představu Martin Habart.

Změňte zemědělskou politiku

Protestní jízdy mají upozornit na to, že je zemědělská politika Evropské unie nespravedlivá, nepředvídatelná a nesrozumitelná. Nejen jihočeské zemědělce trápí nízké výkupní ceny způsobené bezcelním dovozem obilovin, olejnin a dalších komodit na evropský trh v kombinaci s neúnosnými environmentálními ambicemi Green Dealu a přebujelou byrokracií. Na mnohá tyto fakta upozornily už protesty zemědělců v Bulharsku, Francii, Maďarsku, Německu, Nizozemsku, Polsku, Rumunsku či Slovensku.