Na setkání zájemce zve do galerie 4MAT v Palackého ulici v Táboře od 18 hodin. Pohledy na okolní svět zachycené štětcem opět doplní portréty lidí ze svého okolí. „Maluju lidi, které znám a mám rád, takže jsem například namaloval syna,“ říká ke své umělecké vášni, již propadl už před 70 lety.

Na výstavě, jež v galerii potrvá do 6. března, představí zhruba 25 obrazů včetně novinky – portrétu svého bývalého žáka a dlouholetého přítele Ludvíka Hesse. Ten se v republice zasloužil o síť babyboxů k záchraně nechtěných dětí.

Profesor Nakonečný si ale na únor připravil ještě jeden narozeninový dárek, a sice další knižní titul. Opět se drží oboru a na svůj Úvod do psychologie navazuje ucelenými Dějinami psychologie. „Materiál jsem na tuto knihu sbíral dvacet let a další čtyři jsem ji psal,“ přibližuje dílo o 650 stranách.

Milan Nakonečný se narodil 8. února 1932 v Horažďovicích a do Tábora se dostal ještě jako dítě s rodiči, když sem byl jeho otec notář přeložen. Táboru už zůstal věrný, byť ho pedagogická činnost nutila dojíždět do Prahy, Soběslavi a v posledních letech do Českých Budějovic, kde vyučuje na Teologické fakultě Jihočeské univerzity.