Návštěvníci se mohou těšit nejen na fotbalový turnaj, který začne v sobotu ráno, ale také na bohatý doprovodný program. Nebude chybět ani oblíbená festivalová seznamka. Také gastro stánky mají co nabídnout.

„Ochutnat budete moci gastro speciality jako jsou burgery, churos, trdelníky, langoše, slané palačinky, vietnamskou kuchyni a další. V areálu bude opět platit bezhotovostní platební metoda. Obnoven je také projekt Fanoušci pomáhají, kdy budou mít návštěvníci při odchodu možnost peníze na svém čipu poslat dále – na dobrou věc. Tentokrát jsme vybrali Dětský domov Radenín,“ popsala za organizátory festivalu Nina Cibulková.

Na své si přijdou i děti. Footfest je festival pro celou rodinu a pro malé fanoušky mají organizátoři připravené zvýhodněné vstupné. I vaše děti si na festu přijdou na své, čekají na ně venkovní hry, skákací hrad i tvořivé dílničky.

V pátek festival startuje v 16 hodin, kdy do strun udeří punk/HC formace z Tábora Němá Výčitka, a celý hudební program zakončí známá lokální zoo punková kapela Peshata v sobotu nad ránem.

Na stage se vystřídají velká jména současné české hudební scény a každá kapela má co nabídnout. Těšit se můžete na punk, rock, pop, HC i další žánry.