Dlouhé kolony, nevrlí řidiči a desítky minut čekání. Tak se zřejmě promění od pondělí obraz Plané nad Lužnicí, kde začnou od rána na E55 úřadovat stavbaři. Hlavní tah vedoucí přímo centrem města čeká totiž pokládka nového asfaltu.

Jak sdělil starosta Jiří Šimánek, jde o akci, která je spojená se stavbou D3: „Náklaďáky, které vozily materiál na stavbu dálnice, povrch silnice porušily," sdělil s tím, že opravu financuje Ředitelství silnic a dálnic.

První týden budou stavbaři silnici frézovat, druhý je na řadě pokládka nového asfaltu. Průjezdnost městem nezajistí semafory, ale samotní pracovníci, kteří budou vozy pouštět s ohledem na vývoj stavby. Pokud tedy vaše cesta do zaměstnání vede přes Planou nad Lužnicí, využijte po čtrnáct dní raději dálnici.

Omezení v Plané• Stavbaři budou frézovat od pondělí silnici a pokládat nový asfalt od kruhového objezdu u čerpací stanice až na druhý konec města Planá nad Lužnicí.

„S největší pravděpodobností bude město úplně ucpané, navíc po zpoplatnění dálnice se situace s dopravou opět zhoršila. Plané bude proto lepší se vyhnout," varuje starosta. Dodává, že jde o opravu úseku od kruhového objezdu u čerpací stanice až na druhý konec města.

Náklaďáky nyní nevolí cestu pouze přes centrum Plané, ale ve směru do Tábora i přes okolní obce, jako je Lom či Horky.

Rekonstrukce komunikace může přivést více aut i do obcí Želeč či Skalice, kudy je možné se Plané vyhnout směrem na Soběslav: „Myslím, že se v Želči provoz určitě zvýší, protože se lidé budou vyhýbat kolonám a poplatku na dálnici," míní Eva Jirousová ze Želče s tím, že při cestě do Tábora se Plané vyhýbá běžně a vždy volí cestu přes zmíněný Lom.

„Náklaďáky tudy jezdí, ale je to spíše nárazové," sdělila Eva Jirousová ze Želče. 

Strach z toho, že v obcích v okolí Plané nad Lužnicí bude potkávat více náklaďáků při cestě do práce, má i František Vácha: „V Táboře je zavřená Lužnická ulice a podle toho město i vypadá. Snažím se mu vyhnout a jezdím přes Horky. Silnice na Lom je ale docela úzká a potkat se tady s kamionem není moc příjemné. I v Planý je to na dlouhé lokte a teď to bude ještě horší. Dva týdny se snad ale dají přežít. Byla chyba zpoplatnit těch pár kilometrů dálnice," uzavřel.

Do konce května můžete na trase od Plané do Veselí nad Lužnicí narazit na dopravní omezení v podobě prací na silnici také v několika úsecích od Soběslavi po křižovatku U Sloupu