Dvanácté výročí vstupu České republiky do NATO si v Aux Café připomněli po svém: s láskou na rtech a květinami ve vlasech. Hippie party přilákala do táborské kavárny ve Svatošově ulici desítky lidí.

Kostýmy nikdo nepodcenil. Kalhoty do zvonu, pestré haleny, čelenky na parukách i květiny ve vlasech. Další ze stylových party se nesla v duchu sedmdesátých let.

„Když se řekne hippies, vybaví se mi největší festival Woodstock. A taky květiny, mír, láska,“ říká student gymnázia David Remiš, který se na party „vyzbrojil“ fialovou košilí, vestičkou a brýlemi známými jako lenonky.

Už od devíti večer se prostor mezi stoly plnil tanečníky. Za mixážním pultem se střídal DJ Mushroom a DJ Tao Maffa. Z reproduktorů se linuly písně Beatles, The Zombies, melodie ze slavného muzikálu Vlasy a nechyběl ani chraplák Janis Joplin. Nad hosty se vznášel dým z vodních dýmek naplněných ovocným tabákem.

Hippie party už předcházely akce ve stylu první republiky, ale i brazilská a ruská party. „Lidé to berou velmi zodpovědně. Na prvorepublikovou party si někteří dokonce jeli pro kostýmy do českobudějovického divadla,“ pochvaluje si zájem hostů majitel kavárny Josef Németh.
Už 2. dubna bude série tematických akcí pokračovat. Na řadě je tentokrát Egypt.