Skok do dálky bude dnes v Základní škole v Čekanicích rozhodně na pořadu dne. Děti ani učitelé se nemohou dočkat, až si vyzkouší nové doskočiště, které jim bylo včera slavnostně předáno do užívání. Město Tábor získalo na akci sto tisíc z grantu Jihočeského kraje.

„Máme obrovskou radost. Na rekonstrukci sportoviště pro skok daleký nám nezbývaly peníze, takže jsme moc rádi, že se to nyní díky grantu podařilo. Doskočiště už bylo v hrozném stavu. Teď všechno odpovídá normám a hned zítra při první hodině tělocviku jdeme skákat,“ prozradila včera při slavnostním předávání ředitelka čekanické základní školy Hana Dolejší.

Zástupci města včera slavnostně předali také nové hřiště u Mateřské školy v Komenského ulici. „V areálu školky prošla nákladnou modernizací, včetně umístění nových herních prvků, školní zahrada. Do mateřinky v Komenského ulici nastoupilo poměrně hodně dětí a všechny si budou moci od nového školního roku hrát na novém a moderním hřišti,“ zhodnotil investici ve výši 800 tisíc korun vedoucí táborského odboru školtví Radomír Kouba.
Z grantu Jihočeského kraje získalo na tuto akci město Tábor 200 tisíc. Na sportoviště pro skok daleký v Základní škole Čekanice, které se dočkalo o prázdninách celkové rekonstrukce nákladem 127 tisíc, přidal kraj sto tisíc.

Školní rok zahájilo vedení města v Základní škole Zborovská, kde starosta osobně přivítal nové prvňáčky do školních lavic. Letos do třinácti prvních tříd táborských základních škol nastoupilo 316 dětí, což je o 27 více než v uplynulém školním roce.