Farma je pěstitelem a producentem olivového oleje, domácích těstovin i pečiva. Je také ale místem aktivního odpočinku, tzv. agroturistiky.

Na vlastní kůži jsme poznali, že sebelepší roční příprava projektu může krachnout během jediného dne:     „Zemětřesení a jeho důsledky na infrastrukturu, tragické oběti na životech na podzim tohoto roku jsem sledovala s velkými obavami. Tři dny před odletem jsme museli přesunout kompletně naplánovaný výjezd na jarní termín,“ říká k organizačním problémům ředitelka školy Blažena Hořejší. Země se ale uklidnila, a tak 12 studentů s učitelem mohlo v březnu vyjet.

Věnovali jsme se především rostlinné výrobě a starali se o malé stádo ovcí a krávu, jejíž krmení nám majitelé svěřili. Hlavní náplní práce se stala především péče o olivový sad, kde jsme se učili, jak ošetřit a prostříhat olivové stromy.

Stáž měla i gastronomický přesah, který každý z nás ocenil nejvíce. Viděli jsme, jak se vyrábí pravý panenský olej, mohli jsme si osahat lisovací zařízení, byť jsme se velkoprodukci vzhledem k ročnímu období nevěnovali.

Táborští studenti vyrazili na stáž.Zdroj: archiv VOŠ a SZeŠ Tábor

VE MLÝNĚ I ŘÍMĚ

Zajímavým zpestřením byla také práce ve mlýně, kde jsme se poprvé setkali se stroji na čištění obilí, pomáhali při mletí a zpracování mouky. Velkým zážitkem bylo pečení chleba a jeho následný prodej místním lidem. Společně jsme si vyzkoušeli i přípravu místních těstovin a pizzy a tím jsme trochu pronikli do tajů italské gastronomie.

Tabačka nevyrábí už 70 let, ale žije dodnes.
Tabačka nevyrábí už 70 let, ale žije dodnes

Říká se, že nejen prací živ je člověk, a tak jsme si vedle pracovních povinností zpestřili pobyt i kulturními zážitky. K těm nejhezčím patřila návštěva Vatikánu, prohlídka Říma včetně bájného kolosea a dalších historických zajímavostí. V dosahu několika desítek kilometrů, tedy i dalším cílem výletů, bylo Assisi, město spjaté s narozením světce Františka. Za návštěvu určitě stálo i sídlo rodu Borgiů – hradu ve Spoletu.
Hlavním přínosem stáže byla netradiční specifika zemědělství, zejména pěstování oliv. „Oceňuji, že si účastníci uvědomili, že malá farma potřebuje plné pracovní nasazení každý den a v každém ročním období,“ říká po stáži Josef Maroušek, jenž nás doprovázel.

Škola má připravené ještě další projekty mezinárodní spolupráce. Například čeká na schválení financování projektu do Španělska, a to opět z programu Erasmus+.

Karel Fučík, III.B VOŠ a SZeŠ Tábor