Sportoviště by mělo vyrůst do patra, kde vznikne wellness zóna. Proměny se dočká vstupní vestibul a počítá se také s vybudováním dětského aquacentra. Celková investice činí necelých 105 miliónů korun a dokončení projektu je naplánováno na 30. září tohoto roku.

V současné fázi rekonstrukce se rozhodně nedá říct, že by plavecký stadion rostl do krásy, ba naopak. V tomto a příštím týdnu vyvrcholí nepříjemné bourací práce. Současně už se ale začíná skládat základová část budovy, která se přistaví k současnému půdorysu stadionu, a kde bude schodiště a výtah do horního patra. Navíc se intenzivně pracuje na mikropilotech, které zajistí zpevnění objektu.

„Právě od toho se odrazíme, abychom se mohli pustit do stavby směrem vzhůru,“ připojuje bližší informace Jan Benda, jednatel Tělovýchovných zařízení města Tábora. Ten neočekává, že by mohla nastat nějaká překvapení, která by zkomplikovala současný plynulý harmonogram prací. „Neočekávané komplikace mohou teoreticky nastat hlavně při bourání, které už je skoro na konci. Po něm už si v podstatě budeme jistí, že se můžeme pustit do samotné výstavby,“ potvrdil Jan Benda.

Dlouhodobé vyřazení plaveckého stadionu pochopitelně představuje velkou komplikaci pro sportovní kluby a oddíly, které ho trvale využívají. Jejich členové jsou nuceni hledat azyl v okolních městech a za přípravou cestovat. Domů se teoreticky mohou vrátit v květnu, ke kterému směřuje příslib vyhřátí venkovního bazénu.

Zároveň se s pomocí na pokrytí vzniklých výdajů obracejí i na město. Potvrzuje to vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy na městském úřadu Radomír Kouba. „Majoritní uživatelé bazénu z řad oddílů si podali individuální žádosti o tuto podporu. V pondělí 19. února je bude projednávat rada a následně březnové zastupitelstvo,“ prohlásil.

K žadatelům patří také Subaquaclubu Delfín Tábor. Šéf táborských ploutvových plavců Pavel Hlinka měl stejně jako jeho kolegové z jiných oddílů se zajištěním tréninků velké starosti. „Nebylo to jednoduché, ale fungujeme. V pátek a v neděli máme na dvě hodiny zajištěné dvě dráhy v Jindřichově Hradci, v pondělí jezdíme do Písku. Žádost jsme si podali, ale snažím se samozřejmě shánět pomoc a peníze i jinde,“ uvedl.