Stávající podoba nástupního terminálu na Husově náměstí bere za své. Nevyhovující zastaralý stav začne postupně měnit už v pondělí. Jak uvedl starosta Jaroslav Větrovský, nově zde vznikne mimo jiné čekárna se sociálním zařízením.

„Chtěli jsme navázat na revitalizaci Žižkova náměstí a opravit i vedlejší Husovo,“ sdělil starosta.

Kromě stavby nové čekárny dojde i k rozšíření nástupních ploch z původních 2,2 metru na dva a půl metru, což vyhoví lepšímu umístění přístřešků pro cestující. Zároveň se zmenší místní park a vznikne celkem 14 parkovacích míst.

Podobu revitalizace náměstí přitom řešila radnice už od roku 2009.

„Současné řešení je už několikátou variantou. Snažili jsme se v ní zohlednit zájmy dopravní obslužnosti, parkování i místních podnikatelů,“ sdělil Jaroslav Větrovský.

Revitalizaci provede firma Daich, která vyhrála výběrové řízení. Do práce se pustí v pondělí a hotovo by měla mít do konce roku.

Po dobu prací bude Husovo náměstí pro dopravu uzavřeno, cestující budou využívat jako autobusové nádraží náměstí Obětí nacismu. Objížďka pro automobily povede ulicemi Ronovská, Purkrecht a Plaňková.

Podle místního občana Milana Švejdy si autobusové nádraží modernizaci zaslouží. „Rozhodně vítám, že na novém nádraží vznikne zastřešená čekárna. Akorát je trochu škoda zmenšení parčíku. Zeleň do města patří a měla by spíš přibývat,“ myslí si Milan Švejda.

Náklady na revitalizaci Husova náměstí se pohybují kolem patnácti milionů, 85 procent nákladů pokryje dotace z IROP.

Proti úpravám se zpočátku někteří obyvatelé bránili, petici podepsalo z téměř třítisícového města kolem pěti set občanů.
Radnice pak část jejich připomínek do projektu zapracovala.

„Dosáhli jsme maxima, kterého jsme mohli. Přibyla parkovací místa,“ komentoval již dříve výsledek iniciátor petice Václav Novotný.