Po nočních bouřkách vystoupila nad ránem také Blanice na stanici Blanický mlýn na Prachaticku na první povodňový stupeň. Po 6. hod. však hladina začala opět klesat a vrátila se do normálu. Na některých místech kraje napršelo až 40 milimetrů vody. Bouřky nelze podle výstrahy meteorologů vyloučit ani v pondělí odpoledne. 

Zatím stále je výluka kvůli poškozenému trakčnímu vedení po bouřce na rakouské straně na železniční trati Horní Dvořiště - Summerau. A mezi stanicemi Summerau – Rybník je zavedena náhradní autobusová doprava. 

Kvůli bouřce měli v neděli večer a v noci sedm desítek výjezdů i jihočeští hasiči. "Nejvíce na Českokrumlovsku a Jindřichohradecku. Nejčastěji se jednalo o popadané stromy a zhruba patnáctkrát jsme čerpali vodu ze sklepů," uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Podle meteorologů bude v pondělí polojasno a teploty se dostanou až k 28 stupňům Celsia. V pozdějších hodinách se však může počasí změnit. Během dne budou od jihozápadu místy přeháňky a bouřky. První déšť se může objevit na některých částech kraje už v odpoledních hodinách.

Po 9. večerní zablokovaly stromy silnice např. u Blažejova na Jindřichohradecku a u Zlivi na Budějovicku, předtím na silnici 1491 v obci Číměř v okrese Jindřichův Hradec, kde byla poškozená také svodidla. 

Po 20. hodině hasiči odstraňovali popadané stromy na silnici I. třídy u obce Řípec na Táborsku nebo na Krumlovsku na silnici 1572 u Přídolí, před osmou večerní spadl vzrostlý strom přes silnici II/160 za Větřním. 

"Nedělní bouřky znamenaly pro jihočeské hasiče cca 70 výjezdů v kraji. Nejvíce zásahu bylo v okresech Český Krumlov a Jindřichův Hradec. Necelá padesátka vyjezdů byla k popadaným stromům, cca patnáctkrát jsme čerpali vodu, u Jistebnice a Makova jsme monitorovali rozvodněný potok, kde je take většina uvedených čerpání. Nyní je situace již klidnější," doplnila před půlnocí mluvčí HZS JčK Vendula Matějů.  

Stavy a průtoky na vodních tocích v Jihočeském kraji.Stavy a průtoky na vodních tocích v Jihočeském kraji.Zdroj: Povodí Vltavy, s. p.Zahrozila Smutná

Stoupají také hladiny toků. Na všech měřících stanicích Povodí Vltavy byl ale normální stav. Nicméně např. na Chvalšinském potoku na Českokrumlovsku stoupl průtok z 0.03 m3/s za několik desítek minut na na 1,268 kubíku a hladina vystoupala na 59 cm, o půl hodiny později, v 21.30, už byla hladina na 71 cm. První povodňový stupeň je na 110 cm. Kulminoval ve 22 hodin, a sice na 74 cm a 2,812 m3/s, pak hladina začala zase klesat s tím, jak ustal déšť. 

Nárůst stavu o 30 cm a více za 3 hodiny hlásila také stanice na Smutné v Božeticích na Písecku. U té se průtok zvýšil více než třicetinásobně, v půl jedenácté v noci byl přes 7,5 m3/s, běžně se pohybuje na dvou desetinách kubíku za vteřinu. Výška hladiny stoupla z 80 na 202 cm a zvedala se dál, o hodinu později byla už na 224 cm (I. SPA je 230 cm) a průtok na 9,89 m3/s.