Dva vysocí čeští politici si podávají dveře Táborska. V sobotu je otevřel premiér Bohuslav Sobotka, který navštívil jistebnické hasiče, v pondělí do nich vstoupí prezident Miloš Zeman.

Hned první den třídenní cesty po Jihočeském kraji, do něhož se vrací po roce a třech měsících, se zastaví ve Veselí nad Lužnicí. Tady ho vedení města přivítá „zdravým" dárkem.
„Pro pana prezidenta jsme připravili drobný dárek z regionálních potravin," naznačil starosta Ladislav Sýkora 
s tím, že spolu s dalšími zástupci radnice s prezidentem krátce podiskutují, Miloš Zeman se zapíše do pamětní knihy a z obřadní síně zamíří na náměstí TGM na setkání 
s obyvateli. Začátek je naplánován na 16.10 hodin.

Na Táborsko se prezident vrátí až ve středu, ale ani úterý nezůstane okres bez prezidentské stopy. V programu jeho manželky Ivany je zastávka v Táboře na Sídlišti nad Lužnicí, v sídle Kaňky. Dárek pro ni připravily děti.

I v sezimovoústeckém Kovosvitu, který prezidenta očekává ve středu ráno,  připravili vlastnoručně vyrobený dárek. Postarali se 
o něj přímo zdejší strojaři. Po setkání s majitelem firmy Františkem Komárkem a managementem firmy se v podnikovém show-roomu  setká i se zaměstnanci. Připravené budou i velkoplošné monitory, aby každý dobře viděl i slyšel.

„Panu prezidentovi nabídneme malé pohoštění, které připravil chotovinský hotel Gold, a půjde hlavně o ovoce a něco ke kávě. V Kovosvitu jsme se zatím s Milošem Zemanem nesetkali, ale na hradním plesu ho pan Komárek k nám pozval," přibližuje okolnosti návštěvy členka představenstva Larisa Táborová.

V itineráři cesty následuje Tábor. Před polednem prezidenta v hotelu Dvořák přijme starosta Jiří Fišer s kolegy 
z vedení města a v půl jedné se s prezidentem můžete setkat na náměstí TGM.