Patron všech hasičů nad pořadateli z SDH Přehořov držel ochranou ruku a počasí se až do vyhlášení obešlo bez deště. Na dvou základnách se vystřídaly týmy od nejmladších přípravek, až po dospělé a bylo opravdu na co dívat. Nechybělo pestré občerstvení ani hudební doprovod.

Mužskou kategorii s časem 22.44 sekund bezkonkurenčně vyhráli dobrovolní hasiči z Bezděčína a mohli si tak kromě obřího putovního poháru odnést i zasloužený soudek piva. Druhé místo obsadili místní hasiči z nedaleké Budislavi s výkonem 23.09 sekund. Bronzovou příčku za svůj požární útok splněný za 23.76 sekund získali hasiči ve žlutých helmách z Lodhéřova.

Mezi ženami podaly nejlepší výkon (27.98 s.) hasičky ze Zhoře u Tábora, a kromě cenných kovů a poháru, obdržely i dva kartony ovocného piva. Stříbro braly domácí přehořovské hasičky (28.45 s.) a třetí místo vybojovaly ženy z Drahova (33.18 s.)

V sobotu 28. srpna se uskutečnila soutěž v požárním útoku O pohár SDH Přehořov. Letos dorazilo pověstný kopeček zdolat 30 týmů, své dovednosti v požárním sportu porovnávali nejen dospělí ale i děti.
VIDEO: Přehořovský kopeček obsadili hasiči z okolí už potřinácté

Smůlu měly hasičky z Košic, kterým zapůjčená mašina neposlala k terčům vodu, a tak si vysloužila „déčko“. Svůj pokus ale zopakovaly alespoň na nečisto a předvedly, že i ony Přehořovský kopeček zvládnou levou zadní (28.21 s.).

I dětské klání se velmi povedlo, zúčastnili se ho nejmenší hasiči ze Zhoře (stříbro, 41.41 s.) a Košic (zlato, 41.10 s.). V mladší kategorii pak excelovaly děti z Mašovic (19.18 s.), v závěsu za nimi skončily Ústrašice (23.35 s.) a Košice B (24.16 s.). V kategorii do 15 let nenašly konkurenci Košice (17.22 s.), druhý skončil tým ze Zhoře (18.76 s.) a třetí SDH Ústrašice (19.85 s.).

Zdroj: Lenka Pospíšilová

O hlavní výhru, poukaz na sele, se musí podělit SDH Drahov a Zlukov, protože nejmladší soutěžící z klobouku vylosovala číslo, které mohlo být 6 nebo 9, chyběla u něj totiž tečka. Navíc zástupcům oběma sborů nepomohly ani tři pokusy v rozhodující hře „Kámen, nůžky, papír“, která skončila remízou.

Desátý ročník soutěže Přehořovský kopeček.
Na přehořovském kopečku hasiči změřili síly již podesáté