Za organizátora SDH Přehořov se tradičně ujal moderování Michal Paleček, ten přivítal všechny účastníky závodů i jejich fanoušky. „Máme velkou radost, že dorazilo tolik sborů, přestože se k nám dostávají informace, že požární sport upadá. Jste důkazem toho, že požární sport neskončí, a hlavně ti nejmenší jsou dokladem toho, že budeme v činnosti pokračovat dál,“ zmínil.

Výsledky:
Muži
1. Lodhéřov 24,06 s.
2. Kardašova Řečice 24,61 s.
3. Přehořov 27,70 s.

Ženy
1. Drahov 27,67 s.
2. Klenovice 28,29 s.
3. Košice 29,06 s.

Děti
Přípravka
1. Košice 30,00 s.
Mladší
1. Smrkov 20,69 s.
2. Ústrašice 22,35 s.
3. Košice 26,05 s.
Starší
1. Ústrašice 15,49 s.
2. Mašovice 20,23 s.
3. Smrkov 21,16 s.

Na pravidla soutěže dohlíželi Jiří Šustr z SDH Soběslav, Jaromír Mendl z SDH Přehořov, Stanislav Kaiser z SDH Veselí nad Lužnicí a Klára Trešlová Kášková. Elektronické časomíry zapůjčil pro děti SDH Bezdečín a pro dospělé SDH Želeč.

Celé odpoledne sportu přálo i počasí. Někteří měli štěstí, jiní smůlu, diváci mohli vidět vyřešené krizové situace a skvělou práci na rozdělovačích. Střídavě se startovalo na dvou základnách, na první se utkaly družstva mladých hasičů tří kategorií. V druhé pak závodily na čas mužské i ženské týmy.

Do Přehořova nedaleko Soběslavi se odpoledne sjelo na 28 týmů nejen z Táborska ale i Jindřichohradecka.
Přehořovský kopeček ovládli hasiči z Bezděčína, soupeřilo 28 týmů

Nejlépe se s Přehořovským kopečkem letos poprali lodhéřovští hasiči, kteří útok zvládli v ukázkových pracovních stejnokrojích v čase 24,06 sekund. Ti si kromě poháru odnášeli i malý soudek piva. Mezi ženami nenašly konkurenci hasičky z SDH Drahov s výkonem 27,67 sekund, jejich odměnou navíc byl karton ovocného piva. Mezi dětmi tentokrát dosahovali nejlepších výsledků Smrkovští a Ústrašičtí.

V sobotu 28. srpna se uskutečnila soutěž v požárním útoku O pohár SDH Přehořov. Letos dorazilo pověstný kopeček zdolat 30 týmů, své dovednosti v požárním sportu porovnávali nejen dospělí ale i děti.
VIDEO: Přehořovský kopeček obsadili hasiči z okolí už potřinácté

Po vyhlášení výsledků nejmladší členka košické přípravky vylosovala mašovickým dobrákům ještě sele na rožeň. Zábava pokračovala oblíbenou soutěží v pivní či limoštafetě.