Hodnotící komise ukončila svou práci a rozdala peníze. Za květinovou výzdobu domu, oken nebo balkonu a za předzahrádku. Právě provozovatelé restaurací nebo cukráren letos nedopadli dobře. V této kategorii bylo uděleno jen třetí místo.

„Předzahrádky nebyly letos tak kvalitní, aby si zasloužily první a druhé místo. Loni měly pestřejší výzdobu i kvalitnější květiny, řekla bych, že letos nebylo co hodnotit,“ zdůvodnila členka komise Alena Čítková z odboru životního prostředí.

Jediné ocenění si tak odnesla předzahrádka Jiřího Plocka před cukrárnou Zlaté slunce na Žižkově náměstí. Za třetí místo získal tisíc korun.
V kategorii o nejhezčí výzdobu domu získali první místo Oldřich a Vladimíra Pechovi z Hradební ulice č. 191. Druhé místo obsadili Antonín a Pavla Chocholovi z náměstí Mikuláše z Husi č. 42 a třetí příčku získal dům Ivy Pospíchalové ze Zárybničné Lhoty č. 86.

Tři tisíce za nejhezčí výzdobu okna nebo balkonu udělila komise Petru a Markétě Kohoutkových z Žižkovy ulice č. 236. Druhé místo a dva tisíce korun si odnesl Jan Smrž z Pražské ulice 210 a 3. místo Josef a Anna Polákovi z 9. května 2881.

Peníze se rozdělovaly letos počtvrté a mají podpořit nákup nových květin na výzdobu. Do soutěže se zájemci z celého města včetně příměstských částí mohou přihlásit sami a vlastní adepty do hry si vybírá komise na základě vlastního výběru.