Pro její sedmý ročník vybrali strážníci z Preventivně informační skupiny MP sportoviště v Havanské ulici. Pozvání přijaly všechny mateřinky z Tábora a také jedna „přespolní" školka z Plané nad Lužnicí. Úplným nováčkem v soutěži byli sportovci z táborské mateřské školy speciální v ulici Čsl. armády.

Celou akci zahájil krátce po deváté hodině slavnostní nástup všech závodníků. Patnáct pětičlenných družstev se pod vedením strážníků – rozhodčích seřadilo ve středu sportoviště, aby mohlo být přivítáno ředitelem soutěže strážníkem Lacem Lohančíkem, který jim po nezbytném poučení k plnění jednotlivých disciplín předcvičoval při společné rozcvičce.

Po ní se již všichni rozeběhli na jednotlivá stanoviště, kde soutěžili ve skoku do dálky, překážkovém běhu, pětiskoku a hodu dalekém. V míčové sekci pak kopali míčem do fotbalové brány, přehazovali si jej mezi sebou a nakonec po zvládnutí lehkého slalomu s florbalovým náčiním trefovali míčkem branku.

V přestávce vyhrazené pro posilnění sportovců se na řadu dostaly i paní učitelky. Strážníci na ně ani tentokrát nezapomněli s tradiční disciplínou určenou výhradně jim – musely dát postupně tři góly do prázdné fotbalové brány. Její minutí pro ně znamenalo penalizaci v podobě pěti trestných dřepů. Nutno podotknout, že všechny přítomné pedagožky zvládly úkol na výbornou včetně zmíněných dřepů, které za hlasité podpory svých svěřenců poctivě vykonaly.

Přetahování lanem

Čas nutný pro sečtení všech výsledků účastníkům zkrátila soutěž v přetahování lanem. Přestože se jedná o disciplínu nepovinnou, pustili se do ní všichni s obrovskou vervou.

Výsledky byly vyhlášeny krátce po poledni. Nikdo s prázdnou neodešel, všichni dostali památeční diplomy, sladkosti a drobné ceny. Vítězné týmy obdržely poháry, medaile a věcné ceny. Družstva do pátého místa si navíc pochutnala na výtečné pizze.

Co dodat? Snad, že celou akci provázelo slunečné letní počasí a skvělá závodnická atmosféra.

Pavel Šimek, autor je z Preventivně informační skupiny Městské policie Tábor