2. 4. Za pacienty choďte jako nyní

Tábor – Větší práva nemocnicím, tak zní jeden z bodů reformy zdravotnictví, který spolu s dalšími vstoupil v život. Nemocnicím umožňuje změnit svůj vnitřní řád, a tedy i návštěvní hodiny. „Nic takového nepřipravujeme, protože návštěvy naopak pomáhají v léčbě nemocného," uklidňuje ředitel táborské nemocnice Ivo Houška.

5. 4. Test: I pravice se chová sociálně

Tábor – Ve vzduchu visí uvolnění stropu poplatku za odpady z domácností. Kdyby padl dnes, městské radnice by ceny neměnily. Navyšovat cenu nechtěl starosta Sezimova Ústí Martin Doležal ani plánský starosta Jiří Šimánek. Ten vidí úspory v třídění. „Zcela určitě bychom sáhli po zvýšení, nevím ale, zda nějak dramaticky," připustil starosta Mladé Vožice Jaroslav Větrovský.

12. 4. Oprava náměstí stojí. Swietelsky zpochybnil výběr vítěze

Tábor – Na zamítavé odpovědi se včera dohodli na rychlo svolaní radní. Na stole měli odvolání firmy Swietelsky stavební proti výběrovému řízení na opravu Křižíkova náměstí. Radní ale námitky firmy neuznali. Sporným bodem byla obalovna na dodávku živičné směsi na vozovky.

17. 4. Deště vodu Jordánu zase vracejí

Tábor – Ačkoli před více než týdnem nainstalovaná násoska zvýšila odtok z Jordánu až na 500 litrů za sekundu, snižovat hladinu se příliš nedaří. Současné deště vodu do nádrže zase vracejí. Každý milimetr spadlých srážek znamená, že na metr čtvereční plochy povodí Košínského potoka o rozloze bezmála 80 kilometrů čtverečních, který napájí Jordánu, přibude litr vody.

20. 4. Košičtí odmítají péči o most

Táborsko – Nový vrt pro zásobování pitnou vodou, péče o most či vyřešení sjezdu u Motocentra na starém obchvatu Tábora, které s sebou nese stavba dálnice. Košičtí odmítají, aby získali do majetku most, jenž ve směru na Doubí povede nad dálnicí. Jak řekl starosta Jan Staněk, respektují péči o silnice, které umožní z dálnice přístup na soukromé pozemky občanů, ale most z finančních důvodů odmítají.

28. 4. Hlasování o důvěře nevzdává

Tábor – Hlasování o důvěře po táborsku by se mohlo konat na popud zastupitele za ODS Františka Dědiče, který navrhuje, aby si sdružení Jinak! vyměnilo svého zástupce v kontrolním výboru. Ani Jinak!, ani samotný Vítězslav Dohnal, který v kauze Komora zastupuje majitelku pozemků, k tomu ale nevidí důvod. Přesto advokát ve výboru předstoupil před své kolegy s otázkou, zda také oni shledávají v jeho působení ve výboru střet zájmů. Nikdo ho k odstoupení nevyzval. K Dědičovi se přiklonila pouze předsedkyně zmíněného výboru Simona Žirovnická z ODS. Navrhovat Dohnalův odchod ale nebude.

30. 4. Vedra vysvlékla lidi do plavek

Táborsko – Slunce zkrátilo jarní teploty a rychle naservírovalo třicetistupňová vedra. Lidé tak hned hupli do kraťasů a tílek a mnozí dokonce rovnou do plavek. Teplotní skok je k vodě přesto nelákal, takže dávali přednost sportu a procházkám, případně slunění na loukách. Z prvních veder začali těžit hlavně provozovatelé předzahrádek. Například cyklisté u výletní restaurace Harrachovka v Táboře jen těžko hledali místo k sezení. V tuto dobu se tu už začali zastavovat i vodáci.