Táborský odbor dopravy informoval, že v jízdních řádech dojde k následujícím úpravám.

Linka č. 11 – uspíšení spojů s odjezdem ve 4.45 hodin v sobotu a v neděli ze zastávky Klokoty, točna o 5 minut na čas 4.40 hodin z důvodu zlepšení návaznosti na vlaky Českých drah.

Linka č. 20 – uspíšení spoje s odjezdem v 5.10 hodin v pracovní dny ze Stoklasné Lhoty o 5 minut na čas 5.05 hodin a uspíšení spoje s odjezdem v 5.50 hodin v pracovní dny z Košína pokračujícího dále přes Stoklasnou Lhotu o 5 minut na čas 5.45 hodin V obou případech je důvodem prodloužení času na přestup na ostatní linky MHD.

Linka č. 40 – spoj s odjezdem ve 14.35 hodin v pracovní dny z Hlinice bude nově veden ze zastávky Brisk přes zastávky Na Kouřimově a Vodňanského na Autobusové nádraží z důvodu prodloužení času na přestup na linku č. 30.

Linka č. 50 – spoj s odjezdem v 18.20 hodin v pracovní dny z Autobusového nádraží bude nově prodloužen ze Strkova do lokality Hejtman na zastávky Planá nad Lužnicí, Nad Hejtmanem, Lipová alej a Planá nad Lužnicí ,Okružní bytovky. Spoj s odjezdem ve 20.50 hodin v pracovní dny z Autobusového nádraží bude ukončen na Strkově, z důvodu nevyužívání nepojede do lokality Hejtman.

Jízdní řády ostatních linek MHD zůstávají bez úprav

Nový jízdní řád městské hromadné dopravy začne platit už tuto neděli a přinese jen úpravy časových poloh některých ranních spojů na lince č. 11 a 20, změnu trasy jednoho odpoledního spoje na lince č.40 a přehození večerního spoje na lince č.50 zajíždějícího ze Strkova do lokality Hejtman v Plané nad Lužnicí.

Ke stejnému termínu vstupují v platnost i nové jízdní řády železniční dopravy a linkové osobní dopravy v celé České republice.