Jak jsme informovali ve včerejším vydání, jihočeští statistici jsou na volby již připraveni. To platí nyní i o členech volebních komisí. Jsou proškoleni, jak co nejrychleji spočítat lístky i přednostní hlasy pro konkrétní kandidáty, i jak například jednat při neobvyklých situacích, které mohou v pátek a v sobotu nastat. Při své práci musí být více než pečliví, hrozí totiž, že by jim rukama mohly proklouznout falešné průkazy.

„Máme nahlášeno, že v Brně Žabovřescích se ztratila čtyřicítka voličských průkazů. Všechny volební komise mají informace, že jsou neplatné. Brno pak vydalo nové průkazy s modrým razítkem a číslem 01," informuje vedoucí táborského odboru vnitřních věcí Vladimír Helma.

Pokud chtěl někdo dát hlas novému obsazení Sněmovny pomocí voličského průkazu, včera měl poslední možnost si ho osobně v místě svého bydliště vyřídit. Nejpozději dnes už by všichni voliči měli najít ve schránce volební lístky.

Do včerejška mohli také kandidáti svoji účast vzdát. Mezi Piráty na jihu Čech zůstalo jedno místo volné. Předčasné volby do Poslanecké sněmovny se konají ve dvou dnech. Voliči mohou hlasovat zítra od 14 hodin do 22 hodin a v sobotu od 8 hodin do 14 hodin. Až půjdete odevzdat svůj hlas kandidátovi či straně, nezapomeňte si s sebou vzít občanský průkaz, nebo pas.