V sobotu mohl udělat dobrý skutek každý. Stačilo nakoupit trvanlivé potraviny či drogistické zboží. Do 6. ročníku Celostátní potravinové sbírky se v našem okrese zapojilo několik provozoven. V Táboře to byl hypermarket Tesco a DM-drogerie markt, v Soběslavi Penny market a v Bechyni supermarket Tesco.

Potřetí se zapojil tým zaměstnanců Tesco Tábor pod vedením Žanety Kijonkové. „Nejvíce lidí většinou přispívá mezi 10 a 16 hodinou,“ informovala ředitelka hypermarketu. Pro letošek už není nutné zákazníkům sbírku představovat. „Mají o ní z předešlých dvou ročníků povědomí a vědí, kde konkrétně darovaný sortiment bude pomáhat,“ dodala. Táborské Tesco se právem považuje za největší sběrné místo v okrese. „Věřím, že se nám podaří do Národní potravinové sbírky shromáždit největší množství darů v okrese, loni jsme vybrali téměř dvě tuny potravin a drogerie,“ podotkla.

DARY PŘEVEZME POTRAVINOVÁ BANKA

Všechno darované zboží pomůže domácnostem a lidem v našem kraji. „Sbírka je zaměřená na děti a matky samoživitelky, také seniory, co žijí sami v domácnosti. Dary z Tábora poputují do potravinové banky sídlící v Českých Budějovicích, a potom budou přerozděleny mezi potřebné,“ doplnila využití.

Charitativní akce letos pomáhá domácnostem a lidem, kteří nemohou vyjít se svými příjmy při nákupu běžných potravin a drogerie. Mnoho lidí si jejich nelehkou situaci uvědomuje a tak pomůže. V celém Jihočeském kraji se zapojilo 39 obchodů a supermarketů, shromažďování trvanlivých potravin a drogistických výrobků se konalo od 8 do 18 hodin.

Pospíšilová Lenka