Akcie, stejně jako v listopadu 2023, připravuje ve spolupráci s Jihočeskou potravinovou bankou zapsaný spolek MAS Krajina srdce v rámci svého projektu Šatník.

Bez dárců se sbírka potravin samozřejmě neobejde, ale důležití jsou podle koordinátorky sbírky MAS Krajina srdce Petry Pavlíkové i dobrovolníci. "Jejich úkolem bude informovat zákazníky ještě před nákupem a rozdávat informační materiály. Další pomoc bude potřeba při třídění a ukládání darovaných potraviny a drogistické zboží," vysvětluje Petra Pavlíková.

Doplnila, že při minulé sbírce se připojili i táborský starosta Štěpán Pavlík s dětmi a senátor Marek Slabý.

David Kraus se v Šatníku nejen stavil a podepsal. Ale pomáhá společně s MAS Krajina srdce a dobrovolníky organizovat sbírku pro ukrajinské Mukačevo.
Šatník Tábor už má stovky klientů. Nově spolupracuje i s Davidem Krausem

"Dobrovolníkům se vloni podařilo vybrat rekordní množství zboží, které dále putovalo do skladu Jihočeské potravinové banky a pomohlo mnoha rodinám i jednotlivcům v tíživé životní situaci," zmínila koordinátorka s tím, že každý příspěvek, byť malý, pomáhá a dělá radost těm, kteří naši pomoc potřebují.

Proč se zúčastnit?

Sbírka potravin je významnou akcí, která pomáhá lidem v nouzi v našem regionu. Jihočeská potravinová banka spolupracuje s více než 105 neziskovými organizacemi, které pomáhají opuštěným lidem, matkám samoživitelkám, opuštěným dětem a dalším. Darované potraviny zůstávají v našem kraji a pomáhají těm, kteří to nejvíce potřebují.

Důležité informace pro dobrovolníky:

• Připravena bude dobrovolnická zástěra a nákupní košíky s logem sbírky.

• Vaše práce zahrnuje informování zákazníků, rozdávání letáků a sbírání darů.

• Nástup dobrovolníků je nutné nahlásit koordinátorovi sbírky (Petra Pavlíková).

Kontakty a další informace

• Pokud se chcete v den sbírky zapojit jako dobrovolník, volejte prosím: +420 775 317 666

• Více info obecně ke sbírce a činnosti PBJK na: www.pbjk.cz a www.sbirkapotravin.cz