Jihočeským kriminalistům přibyla velmi zvláštním způsobem k rozpletení další vražda. Při pátrací akci v okolí Orlické přehrady počátkem měsíce objevili s pomocí potápěčů pod Otavským mostem u Zvíkovského podhradí torzo mužského těla.

Z hloubky několika metrů vyprostili potápěči tělo zabalené v modré plachtě z PVC. Tělo bylo omotané řetězem a ten byl u dna ukotven podstavcem přenosné dopravní značky. Totožnost mrtvého není známá.

"Podle dosud provedených posudků a zkoumání z několika oborů lidské činnosti by muž mohl být ve věku 32-42 let, výška postavy 170 -175 cm. Chrup muže vykazuje známky stomatologické péče, jsou osazeny můstky," uvedl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Poznamenal, že muž byl oblečen do oboustranné sportovní bundy zn. Basiko sports, se stahováním u pasu, pravděpodobně hnědé barvy. "Dále do světlých, plátěných kalhot, vel. S, zn. Brugi (Italy), stahování šňůrou u pasu. Pod kalhotami měl muž trenýrky značky Man´s World, původně bílošedé s knoflíčky na poklopci, styl "boxerky". Obutý byl do bot značky Reebok Aztrek, velikost 42," doplnil policejní mluvčí.

Tělo by mohlo být ve vodě zhruba dva roky a více. Kriminalisté nevylučují ani tu možnost, že by se mohlo jednat o cizince.

Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po totožnosti muže, ale přivítají také jakékoliv informace k věcem na fotografiích. Je možné, že pachatelé věci, které použili k zatížení těla, odcizili v okolí. Kdo by měl k tomuto zločinu jakékoliv informace, ať kontaktuje policisty na lince 158. Každá maličkost je důležitá.