Jako matka zcela selhala. Kdyby soud nakonec prokázal iniciativu k trestnému činu znásilnění jejímu druhovi, ona mu v něm nejen nezabránila, ale dokonce se na něm podílela.
Kateřina Vrchlavská (1979), matka čtyř dětí, a Bohuslav Sladovník (1960) z Humpolce si svůj sexuální život zpestřovali různými praktikami – přivazovali se k lůžku, omamovali se éterem, používali vibrátory vlastní výroby. Nic trestného, kdyby do nich nezapojili v té době sedmiletou, hluchoněmou dceru Vrchlavské Moniku. Soud včera vyslechl výpovědi obou obžalovaných, ty se rozcházejí v roli iniciátora. Každý za strůjce činů označuje toho druhého.
Před senátem se tak včera otevřely dveře do ložnice páru. Veřejnost byla vyloučena až z promítání videozáznamu z osudného večera. V kuloáru obhájce Sladovníka přiznal, že se na něj vydržel dívat jen asi minutu.

Maska s éterem

Videozáznam má zachycovat scénu, kdy je sedmiletá Monika provazem za ruce a nohy připoutána k lůžku a na obličeji má masku, z níž vdechuje éter. Oba aktéři jí pak vsouvají prsty a vibrátor do pochvy.
Podle předsedy senátu Zdeňka Kučery dnes Monika trpí tak silnou psychickou poruchou, že ji lékaři ani nedokázali gynekologicky vyšetřit. „Má z toho takovou hrůzu, že by šlo vyšetření udělat jen pod narkózou,“ dodal Kučera.
Trestného činu se měla dvojice dopustit v průběhu listopadu až prosince roku 2006 (ani jeden si přesné datum nepamatuje) na chalupě v Kejžlici. „Manipuloval se mnou, vše muselo být podle něj, i děti dirigoval tak, že se ho bály. Moc lituju, že mne k tomu činu přesvědčil, ale byla jsem pod jeho nátlakem,“ obhajovala se Vrchlavská.
Proč ale jeho spáchání nezabránila a nenahlásila ho na policii, vysvětlit nedokázala. Pouze řekla, že se bála ostudy.
Vrchlavská přiznala, že s připoutáním Moniky druhovi pomáhala.
„Měla jsem ji spoutat na nohách. Trochu pobrekávala, tak jsem ji pak hladila po hlavě a zklidnila ji. Poručil mi, abych jí zasunula prst do pochvy, pak udělal to samé on. Pak jsme ještě použili robertka. Když se Monice udělalo špatně, nechali jsme toho,“ dodala.

Zvrhlá matka

To, že malé dítě zneužijí k vlastním sexuálním hrátkám, prý jako první napadlo právě matku. Tak to včera ve své výpovědi tvrdil Sladovník. Údajně byl na ní hodně citově závislý.
„Všimli jsme si, že Monika často onanuje. Pak tedy padla otázka, že by mohla na lůžko mezi nás. S tímhle jsem ale nepočítal, a družku jsem proto vyhodil k jejím rodičům. Soud mi svěřil našeho společného syna do výchovy a já si vyřídil přídavky. Začala mi vyhrožovat a její nový přítel mne i fyzicky napadl. Pak jsem šel na policii,“ vypověděl Sladovník, který svou družku označil za sexuálně náruživou.
Tu noc se chtěli milovat, Monika se ale probudila. Zapojili ji tedy do svých hrátek. Oběma hrozí trest odnětí svobody na pět až dvanáct let. Nyní jsou ve vazbě.
Rozsudek by mohl zaznít ve středu.