Je to vůbec Marcela Březinová? Má nějaké jiné vlasy a je tak hubená, šeptali si v pondělí odpoledne v Jistebnici místní a nemohli uvěřit svým očím. Před pekárnou na náměstí seděla u kafe opravdu zpěvačka Marcela Březinová. Nebyla ovšem sama. Společnost jí kromě syna dělali kamarádi Světlana Nálepková a David Novotný.

Záhadu se podařilo objasnit během chvíle. Na náměstí dorazily dva přenosové vozy České televize, vystoupil z nich pošťák Ondřej z pořadu Pošta pro tebe, s ním dva kameramani, zvukař a samozřejmě režisér. A šlo se do práce.

„Marcelu Březinovou jsem poznala hned, mám její hudbu hrozně ráda. A s pošťákem jsem se nechala vyfotit a podepsal mi kartičku. Toho totiž miluje můj syn Péťa, to bude koukat, to mi ani nebude věřit,“ řekla Deníku prodavačka z pekárny Monika Kovářová.

Televize přijela na Jistebnicko nátačet pokračování příběhu Šárky Švehlové z Podola a právě Davida Novotného z Náchoda. A to přesně v týdnu, kdy Šárka slaví nejen svátek, ale i 35. narozeniny. O příběhu už Deník informoval. David si pozval Šárku do televize letos v březnu po patnácti letech dopisování. „Hrozně se těším, jsem zvědavý, co bude Šárka říkat, jak se bude tvářit,“ sdělil Deníku Novotný. Akce pro ženu, kterou jako dítě postihla mozková obrna, byla totiž tajná. Tedy věděli o tom všichni kromě Šárky.

Po pár záběrech na jistebnickém náměstí se kolona aut vydala do Podola. „Musím ještě zavolat mamince Šárky, že už jedeme, aby ji někam zamkla,“ smál se Novotný. Akci plánoval asi dva měsíce. „S Marií jsme si pořád volali, ladili jsme určité věci, termíny a tak, chtěli jsme udělat Šárce veliké překvapení,“ vysvětluje Novotný. A překvapení se opravdu konalo.

Na dvůr šli nejprve kameramani, kteří snímali přicházejícího Davida, pošťáka Ondru, Marcelu Březinovou a Světlanu Nálepkovou. „To se vůbec nedá popsat, co jsem si myslela. Hlavně když jsem uviděla Davida, tak jsem měla ohromnou radost,“ líčí Šárka, kterou návštěva opravdu dojala a také zaskočila. Mamince se totiž opravdu podařilo udržet celou akci v tajnosti. „Říkala jsem jí, že přijedou lidi od ní z kroužku, kam chodí. Musela jsem nějak vysvětlit, proč tolika peču a dělám chlebíčky. Šárka je naštěstí důvěřivá,“ směje se.

Hosté Šárce sborem zazpívali Happy birthday a předali dary. „Já jsem Šárce přivezl hlavně sebe, Davida a tady holky,“ říká pošťák Ondřej a ukazuje na Marcelu Březinovou a Světlanu Nálepkovou. Ty přijaly pozvání Novotného, který je jejich kamarád a prý ani na chvilku neváhaly. Šárce každá přivezla svoje cédéčko. Od Davida dostala dort. „Je z pravé čokolády a vezl jsem ho až z Václaváku. Ještě jsem jí dal plyšového koně, protože po těch letech dopisování už vím, že miluje plyšové věci a úplně nejvíc koně, “ prozradil.

Po odjezdu televizního štábu se ještě Novotný i obě zpěvačky zdrželi a se Šárkou i s jejími rodiči si povídali. Šárka se pochlubila tím, že jí teď plno lidí poznává. „A to nejen v Jistebnici, ale i v Táboře. Byly jsme s mamkou nakupovat a slyšely jsme prodavačky, jak si šeptají, že jsem byla v televizi,“ vypráví Šárka. Zájem jí ovšem nevadí, a určitě může počítat s tím, že nyní se ještě zvýší. Přesný datum vysílání ale ještě známý není.

Že setkání nebylo pouze televizní, dokázali všichni při loučení, když Novotný slíbil, že se do Podola vrátí na konci července, kdy Marie Švehlová slaví šedesáté narozeniny. Šárka do Náchoda vyrazí v srpnu. Při té příležitosti jim Světlana Nálepková nabídla, aby se společně přijeli podívat na její představení do divadla. A Marcela Březinová hned navrhla, že půjde s nimi.

Celá sláva samozřejmě neunikla podolským sousedům. „To byla opravdu Marcela Březinová? Ježiši, vždyť já bych ji ani nepoznala. Má zase jiný vlasy a je strašně hubená,“ divila se Anna Dušková.