Po figuríně s miminkem, kterou k nácviku porodu využívají fakultní nemocnice, táborská již nějakou dobu toužila. Nyní se jako první v Jihočeském kraji dočkala a své začínající lékaře si pro praxi připravuje přímo na pracovišti.

„Trenažér slouží hlavně pro mladé lékaře k nácviku komplikovaných porodů, ale také porodním asistentkám, které provádějí spontánní porody," naznačila využití novinky za 160 tisíc korun mluvčí nemocnice Martina Janouchová.

Primář gynekologicko-porodnického oddělení Jiří Holub oceňuje, že trenažér pomůže personálu získávat potřebné zkušenosti přímo na domovském pracovišti. „Možnost nacvičit porod a získat větší jistotu a manuální zručnost, aniž by hrozilo poškození maminky či plodu, měli zatím jenom na placených kurzech ve fakultních nemocnicích," naznačil primář, kde nemocnice ušetří.

Porod nanečisto si na figuríně vyzkoušela i porodní asistentka Daniela Bukovská, která už má ale v oboru pětiletou praxi. „Pro mladé je to super pomůcka, já osobně jsem byla před prvním porodem ve stresu. Na trenažéru si tak porod vyzkouší a získají větší jistotu," je přesvědčená Daniela Bukovská, jež se s umělou rodičkou setkala již při studiu na fakultě.