Z jedné strany potok, z druhé řeka. Sezimovoústecký městský úřad dostal místo na romantickém místě starého Ústí. Občas se však změní v zónu běsu. To když se zvednou hladiny obou toků a úřad jim nedokáže vzdorovat. S rekonstrukcí původního objektu se začalo na sklonku 90. let. Rostly kompetence a s tím administrativa a tedy i počet úředníků. Tehdejší vedení města rozhodlo, že se stará budova zmodernizuje a nová se k ní přistaví. Dnes spolu tvoří písmeno T.

Ve staveniště se městský úřad změnil na tři roky. Než přišla závěrečná kolaudace, prohnala se objektem o rok dřív první povodeň. Psal se srpen 2002. Voda se podívala až do prvního patra. Cestou ničila vše, co už jí stálo v cestě: lejstra, podlahy, omítky, nábytek. Novou část totiž úředníci měli v předčasném užívání. Muselo se opravovat.

To však nebyla jediná pohroma od řek. Vyplavily úřad ještě v roce 2006, město pak muselo nechat opravit sklepy a podlahy. Už se ale poučilo a na povodně 2013 se připravilo. Zcela úmyslně čistou vodou sklepy zatopili, aby se do nich nemohlo dostat bahno nesené záplavou. Škodu vykázala už jen jedna místnost a výtahová šachta.