Že nepůjde o betonovou nádrž, ale o přírodní biotop, bylo v Sezimově Ústí jasné vcelku od počátku úvah o vybudování veřejného koupání. Jen místo se hledalo o něco déle. Vedle bývalé nádrže už to nešlo, prostor již zabrala soukromá tenisová hala. V roce 2010 tedy padla volba na vyvýšenou louku nad soukenickým jezem. Tehdejší starosta Pavel Samec ale nečekaně ohlásil, že připravené dva miliony se musí použít na něco jiného, takže se stavba odkládá do příštího roku. Přeci jen v červnu bylo ještě před volbami. S nově zvoleným starostou Martinem Doležalem přišla i nová varianta: přírodní biotop ve tvaru fazole u potoka, který propojí obě části města.

Občané jak ze starého, tak nového Ústí budou mít ke koupališti přibližně stejně daleko. Navíc na potok se opět vrátí lávka. Nová radnice si předsevzala, že se lidé vykoupou v létě 2014. Stalo se tak, jen s penězi to bylo jako na houpačce. Nejdříve zavládla radost, že z evropských fondů posílí stavbu přes 15 dotačních milionů. Pak smutek, že si to centrum pro přidělování peněz rozmyslelo. Nejen do výboru regionální rady totiž dorazil anonymní email, který zmiňoval, že projekt koupaliště je v rozporu s územním plánem, že lokalita u Kozského potoka je každým rokem zaplavována, což tedy stavbu za 17 milionů znehodnotí, a že pracovníci stavebního úřadu jsou zřejmě „subjekty korupce a vydírání." Hejtman Zimola ale viděl chyby i na straně úřadu.

Zastupitelé ale chtěli svůj slib občanům dodržet, a tak se odvážně pustili do úvěru. Jen dva tehdejší členové za ODS Jan Chotovinský a Přemysl Špaček se drželi při zdi a úvěru hlas nedali. Stavělo se i bez těchto dvou hlasů, a navíc nakonec ROP na projekt za 21 milionů do Ústí poslal 12,4 milionu. Poprvé si lidé fazoli vyzkoušeli loni. Letos je nečeká jen nový můstek, pískoviště, kurty, webkamera či vlajkový signalizační systém pro otevřeno a zavřeno, ale také vstupné. Základní celodenní se dvěma vstupy do areálu Pohoda vyjde dospělého ve všední dny na 40 korun, dítě na dvacet.