Domov pro seniory G centrum vznikal v Táboře v letech 1997 až 98 a město za něj vydalo 140 milionů. Místo našel v blízkosti nemocnice proti sídlišti. Kapacita zařízení je 143 lůžek, která jsou plně obsazena a další stovky lidí mají o bydlení v G-centru zájem. Za celou dobu své existence má nyní třetího ředitele, tedy ředitelku Jaroslavu Kotalíkovou, která se seniorů ujala od ledna 2009, když na sklonku předchozího ruku vyhrála výběrové řízení. Výběr nového šéfa si vyžádal dvě kola. V prvním radní nevybrali ani jednoho z uchazečů, ve druhém je Jaroslava Kotalíková již přesvědčila. Vůbec prvním ředitelem se v závěru 90. let stal Miloš Rak, jehož vystřídal Jiří Horecký. Ten zařízení před předáním své nástupkyni přivedl k ocenění druhým místem za kvalitu mezi domovy pro seniory v republice.

Součástí zařízení nejsou jen tak zvaná odlehčovací lůžka, ale poslední dva roky také babybox.

Do centra pozornosti se G centrum dostalo loni v únoru, když sem za obyvatelkou Josefinou Napravilovou přijel prezident Miloš Zeman. Jen měsíc před jeho únorovou návštěvou oslavila válečná veteránka 100. narozeniny. V noci po návštěvě, na kterou se moc těšila, zemřela.

G centru by měl v následujících letech vyrůst nový soused. Centrum pro seniory nabídne lůžka hlavně lidem s Alzheimerovou chorobou. Tábor pro něj počítá se zhruba sto miliony.