Pořadatelé plesů opět pamatovali i na děti s mentálním a kombinovaným postižením z Rolničky. Věnovali jim přes 33 tisíc korun.

„Podobně jako v předchozích letech jsme požádali o dar z povinného odvodu při pořádání tombol. Letos byl příspěvek určen na nákup mikrobusu pro dopravu dětí,“ upřesnila za soběslavskou Rolničku Eva Janatová.

Zařízení tradičně podpořili maturující studenti soběslavského gymnázia, letos poprvé i studenti ze školy pro ochranu a tvorbu životního prostředí z Veselí nad Lužnicí. Celkem věnovali 3300 korun.

Ke studentům se přidali i vojáci z bechyňského útvaru 3517. Ti poslali 30 tisíc.

„Takový dar byl pro nás nečekaným, ale samozřejmě milým překvapením. Velmi si vážíme zájmu a podpory, kterou nám pořadatelé plesů věnovali. Vždy máme radost ze situace, kdy na děti a dospělé, se kterými pracujeme, někdo myslí a snaží se jim zlepšit podmínky jejich nelehkého života.“ vyjádřil se ředitel střediska Karel Novák.

Se střádáním peněz na dopravní prostředek začali v Rolničce již v říjnu roku 2007. Do dnešního dne se jim z různých akcí sešlo bezmála 601 tisíc korun. Na bezbariérový autobus však potřebují minimálně milion korun.