Už zítra se můžete společně s občanským sdružením Nedoklubko pokusit o nový rekord v nejdelší šňůře s dětskými ponožtičkami. Stačí zajet do westernového městečka v Boskovicích a zúčastnit se celostátního setkání předčasně narozených. Čeká vás tam den plný zábavy.

„Pokusíme se společně o rekord v nejdelší šňůře s dětskými ponožtičkami. Kdo by se chtěl zúčastnit a přispět k rekordu, stačí přivézt či poslat jakékoliv miminkovské ponožky,“ říká výkonná ředitelka sdružení Klára Csirková ze Soběslavi. Nedoklubáci budou za účasti prezidenta pelhřimovské agentury Dobrý den překonávat svůj vlastní rekord. Nejspíš to bude ale hračka. „Ustavující rekord už jsme vytvořili na Mezinárodním festivalu rekordů. Sestavili jsme šňůru s necelými dvěma stovkami ponožek. Už v tuhle chvíli jich ale máme nastřádaných dva a půl tisíce. Dá se očekávat, že další přivezou ještě lidé na sraz, takže si myslím že rekord padne,“ směje se Klára Csirková.

A co s tolika miniaturními ponožkami, říkáte si? Po skončení rekordu budou věnovány na oddělení novorozeneckých JIP oddělení.

„Akce není jen společným setkáním rodičů, kterým se narodily děti předčasně. Rádi bychom upozornili na problematiku nedonošených dětí a přesvědčili veřejnost, že to není zanedbatelný problém. Vždyť v současnosti se v Čechách narodí předčasně každé osmé dítě! Mnohdy bojuje zpočátku s velkými zdravotními problémy a je velmi náročné se s podobnou situací vyrovnat,“ upozorňuje ředitelka Nedoklubka.

Abyste se vydali do Boskovic, nemusí se vás problematika nedonošených dětí přímo týkat. Svojí účastí můžete pomoci dobré věci. A kromě toho se dobře pobavíte. Pro děti i dospělé jsou připraveny například kreativní dílny, kde se budou moci naučit jednoduchým výtvarným technikám.
Součástí setkání je prodejní bazárek, do kterého můžete i vy věnovat cokoliv, co by druhým mohlo udělat radost či naopak za drobný peníz nakoupit roztomilé drobnosti a tím přispět na činnost sdružení Nedoklubko.