„Uvedla, že je na procházce, bundu měla odloženou nedaleko na chodníku. Nikoho neobtěžovala. Jednalo se o konzumentku drog, především pervitinu, jak sama uvedla. Na žádost hlídky se oblékla do bundy a strážník ji doprovodil k nedalekému místu bydliště," přibližuje další dění mluvčí radnice Luboš Dvořák.

Lidé pod vlivem ať už drog nebo alkoholu se strážníkům o minulém víkendu postarali i o několik dalších zásahů. V pátek přivolali k muži ovlivněnému alkoholem před nádražím (2,98 ‰) lékaře. „Ještě před jeho příjezdem se strážníkům podařilo opilce probrat, začal mluvit a byl schopen chůze. Po vyšetření lékařem se odebral k domovu," líčí Luboš Dvořák. Opilec, zdravotníci a strážníci figurovali i v dalším případě. Odehrál se v pátek odpoledne v nemocnici na oddělení následné péče. „Jednalo se o známou osobu z řad bezdomovců. Muž chováním rušil ostatní pacienty, jeho hospitalizace nebyla nutná. Sbalil si za dohledu hlídky věci a nemocnici opustil." Naopak v nemocnici skončil v noci na sobotu muž, který si přihnul tak, že si ustlal na autobusové zastávce na Sídlišti nad Lužnicí. „Přiznal, že požil alkoholu víc, než snese. Protože nebyl schopen se udržet na nohou, ani se podrobit dechové zkoušce, převezla jej přivolaná sanitka k vyšetření do nemocnice," doplňuje mluvčí. Dalším problémům s lidmi zmoženými popíjením strážníci předešli, když při obhlídce u hotelu Palcát, kde se konal maturitní ples, objevili a zlikvidovali šest načatých lahví s tvrdým alkoholem.

Městská policie volala o víkendu na pomoc hasiče k několika popadaným stromům.
Z deníku Městské policie Tábor: Strážníky zaměstnal sníh, vyjížděli i k opilcům

Ani v sobotu nebyl klid. Před pátou hodinou odpoledne svědci oznámili, že v Havanské ulici leží podnapilá osoba. Strážníci po příjezdu objevili muže sedícího před vchodem domu na chodníku. „Držel se dopravní značky a nedokázal se postavit na nohy. Hlídka provedla dechovou zkoušku s výsledkem 2,96 ‰. Dotyčný neměl viditelné zranění a komunikoval. Lékařské ošetření odmítl, pouze sdělil, že užívá léky na ředění krve. Jelikož bydlel nedaleko, hlídka mu pomohla vstát a doprovodila ho domů, kde jej předala do péče manželky," popisuje Luboš Dvořák. I v dalším případě, kdy strážníci pomáhali na nohy muži, který uklouzl v parku na Husově náměstí, hrál alkohol nezanedbatelnou roli.

Výčet opilců doplnila i nedělní směna. Ta odpoledne umravňovala skupinku podnapilých bezdomovců se psy ve vestibulu OD Duna. Hříšníci po sobě museli uklidit nepořádek a prodejnu opustit. Srovnat do latě potřebovala i trojice mužů, kteří si v noci na pondělí na náměstí T. G. Masaryka vjeli do vlasů a při potyčce poškodili stánek na trzích. Čeká je správní řízení.